OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA W ŚWIAT ZAWODÓW

W dniu 29 maja 2018 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy, będący jednocześnie uczniami ZS WSO „Cogito” wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej po zakładach pracy na terenie Włocławka.

Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Edukacji ZENIT we Włocławku, z którym od wielu lat Hufiec Pracy współpracuje w zakresie przygotowania zawodowego uczestników. Młodzież została zapoznana ze specyfiką pracy mechanika pojazdów samochodowych, sprzedawcy, spawacza, instruktora nauki jazdy, pracownika myjni samochodowej, jak również dziennikarza. Wizyta w Medialnym Centrum Kujaw wzbudziła wiele emocji, gdyż  oprócz przyjrzenia się jak wygląda praca w telewizji, uczestnicy udzieli wywiadu oraz sami mogli poczuć się dziennikarzami przeprowadzając rozmowę z obecnym akurat w Centrum Kujaw Prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. , gdzie młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wygląda praca kierowcy autobusu oraz dyspozytora. Pan Damian Chełminiak oprowadził młodzież po zakładzie MPK , w którym uczestnicy zobaczyli: zajezdnię, warsztat mechaniczny, myjnię dla autobusów, dyspozytornię. Dzięki uprzejmości Firmy ZENIT uczestnicy mogli odpocząć i zjeść obiad po słonecznym dniu pełnym wrażeń.

Wycieczka w świat zawodów miała na celu:  podniesienie umiejętności uczestników OHP w zakresie efektywnego planowania kariery zawodowej i zarządzania nią, a także wzrost świadomości  o potrzebie podnoszenia kwalifikacji zawodowych i konieczności uczenia się przez całe życie. Zdobytą wiedzę i umiejętności młodzi ludzie z pewnością wykorzystają w swoim życiu, jeżeli nie zawodowym to osobistym.

ZAW3 Zapoznanie ze specyfiką pracy w Hurtowni Chemiczno – Przemysłowej

W Medialnym Centrum Kujaw:
 
ZAW1 ZAW2
ZAW5 W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Sp. z o.o.
   
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007