OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIECIE: NAUKA WIZAŻU    

Dnia 15 maja 2017 roku kobiety z powiatu świeckiego ukończyły jednodniowe szkolenie z zakresu wizażu, które odbywało się w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu.

Zajęcia pod nazwą „Jak cię widzą tak cię piszą” umożliwiło młodzieży zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu wizażu, szczególnie zasad kosmetyki cery i sztuki profesjonalnego makijażu. Podczas spotkania kobiety miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy wizażystki, a także bazując na zasadzie „jak cię widzą tak cię piszą” poznać tajniki łączenia swojego profesjonalnego wizerunku z późniejszym sukcesem na rynku pracy. W trakcie bezpłatnego kursu uczestniczki zdobyły umiejętności praktyczne związane z: rozpoznawaniem typu urody u siebie i innych osób, weryfikacją własnego typu cery, a także poznały zasady prawidłowego aplikowania kosmetyków i wykonywania  codziennego makijażu.

Zajęcia zorganizowano w odpowiedzi na potrzeby młodych kobiet, które często zgłaszały chęć uczestnictwa w kursie z dziedziny kosmetyki. Uczestniczki warsztatów wyraziły swoje zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach oraz przyznały, że zdobyte umiejętności praktyczne będą przydatne na co dzień. Na potwierdzenie zdobytych umiejętności wszyscy obecni na zajęciach otrzymają zaświadczenia wydane przez Młodzieżowe Centrum Kariery.

MOR6 Podczas nauki samodzielnego makijażu.
MOR1 Uczestniczki poznały zasady prawidłowego aplikowania kosmetyków i wykonywania makijażu.
MOR5 Uczestniczki zajęć.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007