OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

TORUŃSCY WOLONTARIUSZE NA OLIMPIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

19 maja 2018 roku młodzież z toruńskiego Środowiskowego Hufca Pracy uczestniczyła w ramach wolontariatu w VII Toruńskiej Olimpiadzie Sportu Niepełnosprawnych.

Impreza została  zorganizowana przez Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu i miała na celu upowszechnianie sportu i rekreacji wśród osób niepełnosprawnych. Wolontariusze z toruńskiego hufca z wielkim zaangażowaniem, wspierali i mobilizowali niepełnosprawnych zawodników. Mieli bardzo odpowiedzialne zadania:  pomagali przy rejestracji uczestników, wręczaniu dyplomów, czuwali nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji oraz bezpieczeństwem na zawodach. Wielkie emocje wzbudziło wciągnięcie flagi na maszt oraz  zapalanie znicza olimpijskiego w asyście uczestników hufca.

Dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu młodzież kolejny raz odkryła w sobie radość z pomagania innym. Poznała potrzeby osób niepełnosprawnych, uwrażliwiła się na ich los. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wolontariat pozwala włączyć się w życie społeczne, nieść pomoc potrzebującym, daje szansę na wykorzystanie własnej wiedzy i umiejętności, rozwinięcia zainteresowań i zdobycia nowych doświadczeń, a co najważniejsze, zawarcia wspaniałych przyjaźni. Każda pomoc dostarcza wiele radości i wydobywa z ludzi to, co najpiękniejsze. Za to, że dali swój czas i serca osobom  niepełnosprawnym serdecznie dziękujemy.

oli6  
oli2 Asysta przy zapaleniu znicza. 
oli3 Pomoc przy konkurencjach.
oli4 oli5
oli7 Przemarsz uczestników Olimpiady.
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007