OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W BYDGOSZCZY TRWAJĄ KURSY ZAWODOWE

W bydgoskim CEiPM w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI” trwają kursy zawodowe.

Podczas tychże kursów młodzież nabywa wiedzę teoretyczną  oraz praktyczną, tak aby lada dzień przystąpić do staży zawodowych, które są nieodłącznym elementem projektu aktywizującego młodzież.

Aktualnie szkolą się mobilne kosmetyczki, które w ramach kursu zawodowego realizują kurs prawa jazdy oraz kurs kosmetyczny, podczas którego głównie poprzez zajęcia praktyczne ćwiczą swój warsztat przyszłych kosmetyczek. Kosmetyczki czeka jeszcze stylizacja rzęs oraz makijaże okazjonalne m.in.  makijaż wieczorowy, ślubny czy teatralny.

Jednocześnie szkolą się również nowocześni sprzedawcy, którzy na ostatnich zajęciach mieli za zadanie pracę w grupie, która jest częścią pracy sprzedawcy. Prowadząca przedstawiła aspekty pracy zespołowej, jak prawidłowo w niej funkcjonować oraz jak ważny wpływ ma współpraca i prawidłowa komunikacja na wynik sprzedaży i osiągania wyznaczonych targetów. Zadaniem grupy sprzedawców było stworzyć produkt trudny do sprzedaży i sprzedać go osobie, która nie jest przekonana do jego zakupu. Wspólnymi siłami grupa stworzyła słonia, a następnie próbowała go sprzedać, stosując różne metody sprzedaży oraz wykorzystując metody pracy grupowej.

Kolejną grupą szkolących się są graficy komputerowi. Podczas zajęć graficy uczą się jak obsługiwać programy graficzne takie jak m.in. Adobe czy Corel. Korzystając z wielu opcji jakie daje im współczesna grafika komputerowa tworzą unikatowe prace, które rozwijają ich wyobraźnie oraz twórcze myślenie, które jest niezbędnym, narzędziem do pracy przyszłego grafika komputerowego.

Magazynierzy, to ostatnia grupa szkolących się w ramach projektu. Czteroosobowa grupa mężczyzn po odbyciu kursu części teoretycznej w firmie szkoleniowej, aktualnie uczy się praktycznej nauki zawodu. Każdy z uczestników prowadzi wózek widłowy, wykonuje różne manewry, przewozi towar z punktu A do punktu B. Wszystkie zadania , które wykonują robią je tak jakby byli już na stażu. Dzięki zaangażowaniu i skupieniu, przyszli magazynierzy robią to bezbłędnie.

Kolejnym etapem w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI” będzie spotkanie z wizażystą oraz staże zawodowe.

KUR4 Przyszły magazynier wykonuje zadanie  przewiezienia towaru z punktu A do punktu B na placu manewrowym.
KUR1 Mobilna kosmetyczka podczas wykonywania pedicure.
KUR2 Nowocześni sprzedawcy podczas zadania pracy w zespole.
KUR3 Graficy komputerowi uczą się nakładać warstwy w programie graficznym
   


GWARANCJE

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007