OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WŁOCŁAWEK: PROMOCJA FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W dniach 18-19 maja 2017 włocławskie Centrum Edukacji i Pracy oraz  Hufiec Pracy ponownie włączyli się w ogólnopolską akcję „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” organizowaną przez Ministerstwo  Rozwoju na terenie całej Polski.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Urzędem Miasta Włocławek i klubem Lider Włocławek zorganizowało mecz piłkarski. 18 maja na stadionie miejskim OSiR rozegrano towarzyskie spotkanie, w zagrały  połączone zespoły przedstawicieli włocławskich mediów, SP Lider i Policji przeciwko  drużynie Europejczyków złożonej z przedstawicieli włocławskich instytucji oraz beneficjentów projektów współfinansowanych ze środków UE. W drużynie Europejczyków zagrał również włodarz miasta Prezydent Włocławka p. Marek Wojtkowski. Spotkanie było bardzo wyrównane, ostatecznie zakończyło się zwycięstwem drużyny Media/Lider stosunkiem bramek 2:1.

Podczas trwania meczu można było  odwiedzić stoisko włocławskiego CEiPM  gdzie  Sylwia Gadomska – specjalista ds. programów oraz Izabela Krzemińska – pośrednik pracy/asystent EURES informowały o możliwości udziału w projektach realizowanych przez OHP,  natomiast uczestniczki projektu „Akcja Aktywizacja YEI”  dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

Pierwszego dnia podczas Drzwi Otwartych Nadleśnictwa Włocławek wychowawcy Hufca w ciekawy sposób prezentowali projekty zrealizowane przez jednostkę dzięki unijnemu dofinansowaniu. Była to również okazja do zaprezentowania oferty szkoleniowej na zbliżający się rok szkolny 2017/2018. Na przygotowanym stoisku znalazły oprócz gadżetów promujących fundusze unijne, barwne ulotki oraz osiągnięcia uczestników podczas pobytu w Hufcu. Kadra udzielała wszelkich informacji dotyczących projektów realizowanych przez OHP, a także zachęcała do zapoznania się z ofertą, która bez wątpienia stanowi pomocną dłoń dla młodych ludzi potrzebujących pomocy.

19 maja  w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  zorganizowano spotkanie pt. „Fundusze Europejskie gwarancją przyszłości”. Uczestnikami były osoby  zainteresowane udziałem w projektach realizowanych w ramach gwarancji dla Młodzieży. Młodzież uzyskała informacje na temat korzyści jakie niosą Fundusze Europejskie oraz jakie  formy wsparcia realizowane są w projektach prowadzonych przez Ochotnicze Hufce Pracy.

W ty samym dniu wychowawcy Hufca Pracy wraz ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego włocławskiego CEIPM - Haliną Łukaszewską przeprowadzili w Zespole Szkół Integracyjnych w Kruszynie mini konferencję dotyczącą projektów unijnych Pierwszym punktem spotkania była prezentacja projektów realizowanych w ramach „Gwarancji dla młodzieży”, w tym projektu „Pomysł na siebie – YEI” oraz „Akcja aktywizacja – YEI”, w których beneficjentami była  młodzież Zespołu Szkół w Kruszynie. Następnie p. Halina Łukaszewska przedstawiła projekty realizowane przez włocławskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, jak również omówiła korzyści i zalety płynące z udziału w tych projektach. Ostatnim punktem spotkania był quiz „Co wiesz o Unii Europejskiej?”, w którym młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Unii i Funduszy Europejskich. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali gadżety unijne oraz materiały promocyjne.   

Drzwi Otwarte Funduszy Europejskich były doskonałą okazją do promowania projektów zrealizowanych przez OHP dzięki unijnemu dofinansowaniu, jak również działań jednostek OHP w środowisku lokalnym.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce.

FUN31 Beneficjentki projektu „Akcja Aktywizacja- YEI”  przy stoisku CEiPM.
fun1 Promocja projektów europejskich oraz Hufca Pracy podczas Dni Otwartych Nadleśnictwa Włocławek
FUN21 Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Mediów.
fun3 Quiz „Co wiesz o Unii Europejskiej”
FUN41 Spotkanie z młodzieżą w CEiPM.
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007