OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKIE ZAWODY SPORTOWE MŁODZIEŻY OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY

W dniu 15 maja na Grudziądzu odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowe Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, w których udział wzięły reprezentacje wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych  Kujawsko-Pomorskiej WK OHP.

Uroczystego otwarcia dokonała Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz oraz Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Pani Anna Gembicka, która dzięki owocnej współpracy WK OHP z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, objęła imprezę honorowym patronatem. Po motywujących przemowach uczestnicy zawodów przystąpili do rywalizacji sportowej.

Tegoroczne zawody sportowe były wymagające, ponieważ składały się z kilku etapów. Na początku przeprowadzono konkurencje lekkoatletyczne, w których zawodnicy musieli sprawdzić się w zarówno krótkich jak i długich dystansach biegowych, a także skoku w dal oraz rzucie piłką palantową. Rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie, a rezultaty mogły imponować zgromadzonym i dopingującym gościom.

Następnie uczestnicy zostali przewiezieni na basen. Tam do pokonania był niełatwy 50-cio metrowy dystans stylem klasycznym oraz dowolnym. Od biorących udział wymagało to bardzo dobrej kondycji oraz umiejętności pływackich, którymi to oni co chwilę zaskakiwali sprawujących opiekę i rolę sędziów ratowników wodnych oraz wychowawców.

Stamtąd zmęczona i zadowolona z siebie młodzież dotarła na teren OSiW przy ulicy Parkowej 18, gdzie czekał na nich obiad. Po posiłku oraz chwili odpoczynku wznowiono zawody - rzut lotką do celu, rzut piłką lekarską w tył oraz rzut piłką do kosza.

Po tym współzawodnictwie, z powodu pogarszających się warunków pogodowych, zawody zakończono. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna reprezentująca Hufiec Pracy w Brodnicy, drugie miejsce zajęła drużyna Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, a trzecie miejsce zajął Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu.

Na zakończenie zmagań Wojewódzki Komendant podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i sportową rywalizację. Zwycięskie jednostki i najlepsi uczestnicy otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

zaw17 Zwycięzcy klasyfikacji generalnej zawodów -  drużyna reprezentująca Hufiec Pracy w Brodnicy.
zaw1 Uroczyste rozpoczęcie zawodów – wspólne zdjęcie.
zaw2 Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz (w środku), oraz Sekretarz Prezesa Rady Ministrów Anna Gembicka (z prawej) oraz Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu Monika Bartków (z lewej).
zaw4 zaw5
zaw7 zaw8
zaw9 zaw10
zaw11 zaw12
zaw13 zaw14
zaw16 Drużyna hufca bydgoskiego – zwycięzcy w kategorii chłopców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007