Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ZMAGANIA KONKURSOWE W NOWEM

7 czerwca 2016 roku w Nowem rozpoczęto zmagania konkursowe „Dokumenty aplikacyjne, a sukces na rynku pracy” - wprowadzenie młodzieży  w realia współczesnego rynku pracy.

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Szkolny Ośrodek Kariery Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych pobudza młodzież klas zawodowych do krytycznego spojrzenia na własną przyszłość i indywidualne możliwości. Rywalizację zainaugurowała grupa trzecioklasistów. W pierwszej części odpowiadano na testowe pytania ze znajomości sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz uczestnictwa w procesach rekrutacyjnych. Po teorii wywiązała się interesująca dyskusja i ciekawa refleksja wśród uczniów kończących szkołę. Te same zadania wkrótce wykonywać będą kolejne grupy.

Konkurs łamie stereotypowe myślenie, pokazuje najczęstsze błędy popełniane w trakcie rekrutacji, wskazuje prawidłowe zasady. Test sprawdza wiedzę i dotychczasowe doświadczenia życiowe oraz zawodowe. Stanowi punkt wyjścia do tworzenia planów po zakończeniu edukacji w ZSP Nowe. Uczniowie określają w nim obszary dalszego rozwoju i zdobywania wiedzy.

 

kon2 Sprawdzanie wiedzy podczas testu.
kon1 Konkurs przeprowadza PPP Nowe.

        

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007