OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 












Aktualności

DZIEŃ  MATKI  WE WŁOCŁAWKU

W dniu 21 maja 2018 roku w ZS WSO „COGITO” uczestnicy Hufca Pracy wzięli udział w uroczystych obchodach święta swoich mam.

Młodzież wspólnie z wychowawcami  przygotowała uroczysty apel, na który złożyły się wiersze i piosenki skierowane do wszystkich zebranych w tym uroczystym dniu, mam. Oprawę uroczystości uświetniła wystawa prac malarskich Mariki Lipigórskiej, powstałych w świetlicy włocławskiego hufca. Na koniec wręczono mamom upominki przygotowane przez koło plastyczne działające przy włocławskim hufcu. Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu docenienie  trudu pracy wszystkich mam, okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za wysiłek  włożony w wychowanie.

Celem przedsięwzięcia było okazanie miłości i szacunku wszystkim mamom, budowanie więzi między uczestnikami i  wskazywanie młodzieży sposobów podtrzymywania tradycji obchodów Dnia Matki.

dmat1 dmat2
   
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007