OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

OBCHODY DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH W INOWROCŁAWIU

19 maja br. inowrocławskie jednostki OHP Inowrocławiu, po raz kolejny, włączyły się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Pierwsza część obchodów skierowana była do młodzieży w wieku 18-25 lat. MCK w Inowrocławiu ponownie wyszło z inicjatywą stworzenia osobom młodym możliwości poszerzenia wiedzy na temat funduszy europejskich. 

Na wstępie doradca zawodowy zaprezentowała działania oraz formy wsparcia oferowane przez inowrocławskie jednostki. Następnie dla uczestników spotkania przeprowadzona została prelekcja na temat Funduszy Europejskich, możliwości ich pozyskania, dotychczasowego wykorzystania w regionie oraz korzyści z nich płynących. Uczestnicy otrzymali również szczegółowe i praktyczne informacje na temat legalnej pracy w ramach sieci EURES oraz możliwości korzystania z niej. Kolejnym elementem spotkania było wystąpienie przedstawiciela Lokalnej Grupy Działania „Czarnoziem na soli”, który omówił zakres prowadzonej działalności LGD a także uświadomił młodzież o możliwościach jakie stwarza lokalnej społeczności, której są częścią.

Druga część obchodów skierowana była do tych najmłodszych- przedszkolaków, o których i w tym roku pamiętał Hufiec Pracy w Inowrocławiu. Wychowawcy HP przygotowali szereg zabaw oraz zajęć animacyjno-plastycznych, które w sposób prosty i dostępny miały przybliżyć podstawową wiedzę dzieciom w wieku przedszkolnym na temat Unii Europejskiej. Dzieci bardzo aktywnie i z radością brały udział w zajęciach animacyjnych oraz plastycznych, które ściśle nawiązywały do Unii Europejskiej.

Z całą pewnością stwierdzić można, iż takie wydarzenia są potrzebne, wyposażają młodych ludzi w wiedzę oraz wpływają na wzrost świadomości, m.in. jak ważna jest legalna praca za granicą, jak formalnie przygotować się do wyjazdu aby pobyt i praca były bezpieczne.

FUNINO6 Wspólne zdjęcie po zakończonych zajęciach
FUNINO1 Doradca zawodowy MCK w Inowrocławiu podczas prelekcji na temat bezpiecznej pracy za granicą w ramach sieci EURES.
FUNINO2 Doradca zawodowy prezentujący dostępne foldery informacyjne, np. na temat portfolio Europass.
FUNINO3 Przedstawiciel LGD „Czarnoziem na soli” wyjaśniający zasady ubiegania się o dotację unijne np. na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
FUNINO4 Wychowawca Hufca Pracy w Inowrocławiu prowadzący zajęcia dla przedszkolaków.
FUNINO5 Dzieci poprzez zabawę zdobywają wiedzę na temat Unii Europejskiej.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007