OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ PISZĄ – MÓJ WIZERUNEK W SIECI”

W dniu 14 czerwca Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu zakończyło realizację programu rynku pracy pod tytułem „Jak Cię widzą tak Cię piszą – mój wizerunek w sieci”. Ideą programu było przekazanie informacji na temat metod kreowania wizerunku w Internecie za pośrednictwem portali społecznościowych takich jak Facebook, Snapchat i inne.

Zajęcia adresowane były do młodzieży zamieszkującej Środowiskowy Hufiec Pracy w Toruniu.
W spotkaniach gościnnie pojawili się specjalista zajmujący się profilaktyką uzależnień oraz rekruter zajmujący się na co dzień pozyskiwaniem pracowników z jednej z toruńskich agencji zatrudnienia.  

Pani Marzena Tomaszewska-Gdak z Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa „Powrót z U”, zajmująca się wspieraniem osób walczących z nałogami przedstawiła młodzieży zagadnienia związane między innymi z przeciwdziałania cyberprzemocy, groomingu, „hejtu”, pornografii oraz przemocy w grach komputerowych. Została wyjaśniona różnica pomiędzy zdrowym użytkowaniem komputera i telefonu a ich nadużywaniem. Młodzież aktywnie uczestniczyła w ćwiczeniach mających na celu utrwalić przekazaną wiedzę.

Kolejnym gościem była Pani Kamila Szlachetka z Agencji Zatrudnienia GP People. Przekazała informacje na temat nowoczesnych technologii używanych w procesie rekrutacji. Poinformowała, że CV nie zawsze jest wystarczającym źródłem informacji o kandydacie, ale ważny jest również wizerunek jaki prezentuje w sieci. Uczuliła uczestników, że każda treść, którą publikujemy w Internecie może w nim pozostać już na zawsze i przynieść niespodziewane konsekwencje w przyszłości.

Młodzież otrzymała także wsparcie w postaci porad grupowych ze strony doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu oraz specjalisty ds. rozwoju zawodowego. Trenowali oni między innymi swoje zdolności komunikacyjne oraz budowanie wypowiedzi na swój temat z wykorzystaniem języka korzyści a także uczestniczyli w warsztatach dotyczących mowy ciała oraz odczytywania sygnałów przekazywanych za pomocą komunikacji niewerbalnej.

PR1 Zajęcia ze specjalistą ds. uzależnień.
PR 2 Młodzież uczestnicząca w spotkaniu z rekruterem.
PR 3 Doradca zawodowy w trakcie ćwiczeń z komunikacji.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007