OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W INOWROCŁAWIU REKRUTACJA PACHNIE KAWĄ

Dnia 14 czerwca 2017 Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu wraz z firmą Contact Center w wyjątkowych okolicznościach przeprowadziło spotkania rekrutacyjne.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu po ostatnim sukcesie, jakim okazał się zorganizowany 7 czerwca 2017 kiermasz wakacyjnych ofert pracy wyszło naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi organizując spotkanie z pracodawcą w odmiennej scenerii. Spotkanie odbyło się w jednej z inowrocławskich restauracji, gdzie przybyłe osoby mogły zdobyć informacje na temat działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu, ponadto  zainteresowani mieli okazję poznać specyfikę pracy oraz warunki zatrudnienia na stanowisku telefonicznego doradcy klienta. Pośrednik pracy pani Paulina Porwoł, która podczas spotkania reprezentowała Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu,  w trakcie krótkiej prezentacji przedstawiła podstawowe informacje na temat działalności MCK w Inowrocławiu oraz omówiła realizowane przez jednostkę cele statutowe i rodzaje oferowanego wsparcia w zakresie bezpłatnych usług w obszarze rynku pracy dla młodzieży w wieku od 15 do 25 roku życia. W kolejnej części przedstawiciel pracodawcy omówił rodzaj wykonywanej pracy oraz rozpoczął indywidualne rozmowy z kandydatami, a to wszystko miało miejsce w miłej i przyjaznej atmosferze przy filiżance aromatycznej kawy i kawałku domowego ciasta.

Dla niektórych osób była to pierwsza w życiu rozmowa kwalifikacyjna. Jednak innowacyjna forma rekrutacji sprzyjała dobremu samopoczuciu i wpływała na zmniejszenie poziomu stresu u kandydatów. Warto podkreślić, iż każdy uczestnik spotkania mógł skonsultować się zarówno z doradcą zawodowym jak i pośrednikiem pracy MCK w Inowrocławiu.

Praca w branży telemarketingowej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zdobyć nierzadko pierwsze doświadczenie zawodowe, mających wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne w kontaktach z innymi. Praca na wyżej wymienionym stanowisku daje możliwość rozwijania kompetencji społecznych, co z pewnością zaowocuje i będzie miało pozytywny wpływ na rozwój dalszej kariery zawodowej.

Taka forma spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem ludzi młodych, którzy przez kilka godzin przybywali do restauracji w celu spotkania z pracodawcą.

Rekruterzy cieszyli się z dużej frekwencji i zainteresowania. Kilka osób już tego dnia usłyszało szczęśliwą wiadomość, że właśnie otrzymali pierwszą pracę, był to dla nich duży sukces. Z całą pewnością można stwierdzić, że takie wydarzenia są potrzebne, wyposażają młodych ludzi w wiedzę na temat lokalnego rynku pracy, dają możliwość zdobycia cennego doświadczenia w  autoprezentacji, a w konsekwencji często prowadzą do zdobycia zatrudnienia.

MCKINO1 Uczestnik spotkania prezentuje swoją kandydaturę starając się o pracę.
MCKINO3 Doradca zawodowy MCK wraz z rekruterami Contact Center tuż przed rozpoczęciem spotkania.

 

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007