OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA NAD MORZE

20 czerwca uczestnicy brodnickiego Hufca Pracy wybrali się do Trójmiasta. Wycieczka odbyła się w ramach inicjatywy „Polska jest piękna – Bałtyk”, zaproponowanej przez koło turystyczno-krajoznawcze i Radę Młodzieży.

Uczestnicy brodnickiego hufca Pracy, którzy w mijającym roku szkolnym wykazali się szczególną aktywnością na rzecz OHP i odpowiednia postawą w szkole i na praktykach, odwiedzili Gdynię i Sopot. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Marynarki Wojennej wraz z Okrętem „Błyskawica”, gdzie mieli okazję obejrzeć większość z około 8 tysięcy zgromadzonych w tym miejscu eksponatów i materiałów historycznych. Grupę oprowadził przewodnik, który bardzo ciekawie przybliżył losy polskich żołnierzy, sprzętu bojowego i jednostek pływających, a także wyczerpująco odpowiedział na liczne pytania młodzieży.

Drugą części wycieczki uczestnicy spędzili na plaży w Sopocie. Był spacer po molo, piłka siatkowa na nadmorskim piasku, wspólny spacer i lody. Dziewczęta i chłopcy zgodnie przyznali, że taki moment relaksu był im bardzo potrzebny po wielomiesięcznej wytężonej pracy w szkole i na praktykach. Przy okazji pobytu w pięknych okolicznościach przyrody wychowawczynie poruszyły temat bezpieczeństwa letniego wypoczynku, zwłaszcza nad wodą.

Przedsięwzięcie miało na celu ukazanie młodzieży piękna polskiego krajobrazu oraz poszerzanie wiedzy historycznej. Kadra hufca chciała pokazać, że wiedzę można zdobywać także poza szkolnymi murami, w sposób atrakcyjny i aktywny.

WM 1 W oczekiwaniu na zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
WM 2 Tematyka wystawy bardzo interesowała młodzież
WM 3 Okręt wojenny „Błyskawica”

 

  

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007