OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA” BEZPIECZNE WAKACJE”

13 czerwca 2019 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku odbyła się akcja „Bezpieczne wakacje”.

Inicjatywą spotkania było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.  W spotkaniu udział wzięli ratownicy wodni z WOPR Włocławek, przedstawiciele z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku, pielęgniarka szkolna,  pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku. Młodzież miała możliwość poznać podstawowe zasady samoobrony, dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy i poćwiczyć na fantomach.

 Zasady bezpieczeństwa są ważne nie tylko dla tych którzy wypoczywają, ale także dla osób chcących podjąć w wakacje pracę. Na ten temat  osoby zainteresowane mogły porozmawiać z Katarzyną Masłowską - pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Biura Pracy OHP we Włocławku. Uczestnicy spotkania zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy na rynku lokalnym oraz na wyjeździe np. nad morzem.

Wiedza zdobyta podczas spotkania przyczyni się do rozważnego planowania czasu wolnego oraz do poprawy bezpieczeństwa młodzieży w okresie wakacji.

bez3 bez1
bez2  

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007