OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BEZPIECZNE  I ZDROWE WAKACJE


W dniu 13 czerwca 2017 roku  w świetlicy włocławskiego Hufca Pracy nastąpiło podsumowanie podjętej przez kadrę oraz uczestników akcji „Bezpieczne i zdrowe wakacje”.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym młodzież sprawdziła swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Na świetlicy Hufca młodzież napisała test, w którym laureatami zostali: Natalia Kujawa, Andrzej Jamroziewicz oraz Jessica Reznerowicz – wszyscy uczestnicy klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W ramach akcji na Przystani Wodnej na Wiśle we Włocławku młodzież wzięła udział w pokazach pierwszej pomocy przed medycznej. Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach, Komendy Wojewódzkiej Policji, ratownicy WOPR i straży pożarnej prezentowali sposoby ratowania osób tonących, transportu na brzeg.  Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia z bliska sprzętu służącego do ratowania ludzi, znajdującego się na wyposażeniu powyższych jednostek.

Celem akcji „Bezpieczne i zdrowe wakacje” było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu podczas wakacji przez uczestników włocławskiego Hufca.

BWAK6 Laureaci konkursu wraz z wychowawcą.
BWAK1 Pokazy ratowania osób tonących, transportu na brzeg.
BWAK5 Test wiedzy – zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007