OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DZIEŃ DZIECKA Z HUFCEM PRACY WE WŁOCŁAWKU

W dniach 1, 2 i 3 czerwca 2016 roku uczestnicy Hufca Pracy we Włocławku wzięli udział w obchodach „Dnia dziecka” w instytucjach współpracujących z włocławskim hufcem.

Młodzież świetnie się bawiła korzystając z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych oraz wspierając organizację gier i zabaw sportowych jako wolontariusze i opiekunowie. „Dzień dziecka” to przede wszystkim dzień beztroskiej zabawy, jednak młodzi ludzie przekonali się, że poprzez zabawę można się również wiele nauczyć. Dzieci i młodzież uczestniczące w obchodach ich święta wzięły udział w edukacyjnych podchodach terenowych połączonych z quizem przyrodniczym, grach i zabawach sportowych z nagrodami oraz konkursach wiedzy, w których każda poprawna odpowiedź nagradzana była słodkim upominkiem. Każdy z uczestników miał przydzielone zadanie, podczas którego musiał wykazać się kreatywnością, stworzyć przyjazną atmosferę bezpiecznej zabawy i rywalizacji w duchu przyjaźni. Ponadto obchody dnia dziecka były okazją do promocji Hufca Pracy w ramach akcji rekrutacyjnej. Młodzież rozdawała ulotki oraz zachęcała do zapoznania z ofertą włocławskiego hufca. Uczestnicy Hufca Pracy wykazali się aktywnością i zaangażowaniem, rozwagą, a jednocześnie spontanicznością, za co nagrodą były podziękowania i upominki od organizatorów oraz bezcenne uśmiechy na twarzach dzieci.

DDZ1 Uczestnicy hufca podczas Dnia dziecka w Centrum Kultury Browar B
DDZ2 organizowali gry i zabawy dla najmłodszych.
DDZ3 Zabawy w Nadleśnictwie Włocławek.
DDZ4 Otwarcie Dnia dziecka na osiedlu „Zakręt” (pierwsza z lewej – zastępca Prezydenta Włocławka – Barbara Moraczewska).

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007