OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„KULINARNE WĘDRÓWKI” DOBIEGŁY KOŃCA

13 czerwca 2018 roku w HP w Brodnicy odbyło się ostatnie spotkanie w ramach innowacji „Kulinarne wędrówki”. Na pożegnanie uczestnicy postanowili przygotować dwie tarty owocowe, nie zapominając o gustownie nakrytym stole. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a wspomnieniom nie było końca. Porównując zajęcia początkowe do tych końcowych młodzież sama doszła do wniosku, że poczyniła ogromne postępy, nauczyła się wielu rzeczy związanych z pracą w kuchni, a  jednocześnie rozwinęła swoje pasje i zainteresowania.

W trakcie cyklicznych spotkań młodzi ludzie nauczyli się w sposób praktyczny przygotowywania różnego rodzaju dań i potraw, niezbędnych technik pracy w kuchni, dekoracji i nakrywania do stołu. Za każdym razem lider grupy tak organizował pracę swoich kolegów, aby sprawiedliwie podzielić obowiązki oraz odpowiednio rozplanować czas niezbędny do przygotowania potraw. Dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu uczestników udało się uatrakcyjnić nie jedną uroczystość.

Na uwagę zasługuje fakt, iż młodzież chętnie uczyła się też teorii – zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasad zdrowego odżywiania zgodnych z Piramidą Żywienia, polegających na właściwym doborze artykułów spożywczych pod względem jakościowym i ilościowym. Każdy z uczestników nabył umiejętność obliczania wskaźnika masy Quetella – BMI. 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzi kucharze myślą o ich kontynuowaniu w przyszłym roku szkolnym. Odbywały się dzięki uprzejmości Dyrekcji i Kierownictwa Centrum CARITAS  w Brodnicy

KULW1 KULW2
KULW3  
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007