OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKTYWNE LATO W MRĄGOWIE

W dniach 24-30 czerwca 27 uczestników jednostek Kujawsko-Pomorskiej WK OHP uczestniczyło w obozie wypoczynkowym  „Aktywne lato w Mrągowie’.

Głównym celem przedsięwzięcia było zapewnienie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku, poznanie walorów Warmii i Mazur, możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych oraz rozwijania zainteresowań.

Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mrągowie. Opiekę wychowawczą zapewniła kadra Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.

Program przedsięwzięcia był bardzo atrakcyjny. Młodzież skorzystała z wycieczek pieszych po Mrągowie oraz Mazurskim Parku Krajobrazowym, korzystała z Plazy Miejskiej, uczestniczyła  w warsztatach profilaktycznych, promujących zdrowie i bezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziewczęta wzięły udział w zajęciach „Jestem piękna” w ramach których zdobyły wiedzę na temat stylizacji paznokci oraz rzęs. Chłopcy uczestniczyli w  zajęciach „Zostanę operatorem wózka widłowego” wprowadzających ich w tajniki pracy operatora wózka widłowego. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności sportowe podczas  spływu kajakowego rzeką Krutynią oraz pokonać swoje słabości  w parku Linowym w Mrągowie. W programie obozu znalazło się jeszcze wyjście do Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz uczestnictwo w Dniach Mrągowa.

Pobyt na obozie był okazją do aktywnego wypoczynku w pięknym rejonie Polski. Młodzież wyjeżdżała stamtąd bardzo zadowolona, pełna wrażeń i wielu niezapomnianych chwil spędzonych z rówieśnikami.

MRAGOWO16 MRAGOWO12
MRAGOWO10 MRAGOWO27
MRAGOWO28 MRAGOWO20
MRAGOWO9 MRAGOWO15
MRAGOWO13 MRAGOWO18
MRAGOWO2 MRAGOWO3
MRAGOWO23 MRAGOWO22
MRAGOWO11 MRAGOWO24
MRAGOWO14 MRAGOWO1
MRAGOWO17 MRAGOWO25
MRAGOWO4 MRAGOWO7

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007