OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NAJLEPSI UCZESTNICY I ABSOLWENCI KUJAWSKO-POMORSKIEJ WK OHP


Dnia 22 czerwca w świetlicy Środowiskowego Hufca Pracy w  Toruniu odbyło się Uroczyste Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 oraz II etap konkursu o tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy.

W konkursie o tytuł Absolwenta Roku OHP udział wzięli reprezentanci wszystkich jednostek organizacyjnych WK OHP, reprezentujący kategorię gimnazjum oraz nauka zawodu. Uczestnicy przed Komisją Konkursową dokonali krótkiej autoprezentacji przedstawiając swoje wyniki i osiągniecia uzyskane podczas pobytu w OHP. Swoje słowa popierali zgromadzonymi w portfolio zdjęciami, zaświadczeniami, dyplomami itp.

W czasie trwania zmagań konkursowych dwudziestu ośmiu młodych ludzi, wytypowanych przez kierowników jednostek w ramach nagrody uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji ,,Olender” w Wielkiej Nieszawce. Na początku wszyscy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią palną oraz odbyli szkolenie pod kierunkiem instruktora strzelania. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe pod okiem instruktorów. Każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności koncentracji oraz refleks.

Na zakończenie ekscytującego dnia odbyło się podsumowanie. Najlepsi uczestnicy jednostek organizacyjnych otrzymali gratulacje oraz dyplomy i nagrody z rąk Wojewódzkiego Komendanta Małgorzaty Taranowicz. Ogłoszone zostały również wyniki zmagań konkursowych w konkursie o tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy 2016. Laureatem w kategorii gimnazjum został  Paweł Brzeziński, reprezentant Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu, w kategorii nauka zawodu Paulina Stefańska z hufca inowrocławskiego. Uczestnicy będą reprezentować WK OHP podczas II etapu konkursu. 

Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz pogratulowała młodzieży osiągniecia wysokich wyników w nauce, zarówno w szkole jak i w trakcie przygotowania zawodowego oraz wyróżniającej postawy w roku szkolnym 2015/2016. Absolwentom życzyła spełnienia planów, realizacji marzeń a zwycięzcom sukcesów w ogólnopolskim etapie. Młodzieży i kadrze życzyła również słonecznych, niezapomnianych wakacji.

ZAK3 Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz (pierwsza z lewej), Dyrektor Merytoryczny WK OHP Małgorzata Filarska (w środku) wraz z Kierownikiem jednostki oraz wyróżnioną młodzieżą z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu,
ZAK4 Hufca Pracy w Brodnicy,
ZAK5 Bydgoszczy,
ZAK6  Inowrocławia,
ZAK7 Torunia
ZAK8 oraz Włocławka.
ZAK1 Maciej Ważny z  hufca włocławskiego oraz
ZAK2 Dominik Syska ze Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu podczas autoprezentacji II etapu Konkursu o tytuł Absolwenta Roku OHP 2016.
ZAK9 Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz (druga z prawej), Dyrektor Merytoryczny WK OHP Małgorzata Filarska (druga z lewej) wraz z laureatką Konkursu o Tytuł Absolwenta Roku Ochotniczych Hufców Pracy 2016 w kategorii nauka zawodu – Pauliną Stefańską, Komendantem Hufca Iloną Gołębiewską oraz wychowawcą Agnieszką Grygrowicz.
ZAK10 Nagrodę specjalną od jury Konkursu o tytuł Absolwenta Roku otrzymał Dominik Syska – za najlepszą autoprezentację.
ZAK12 Wspólne zdjęcie na strzelnicy sportowej.

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007