OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SZKOLENIOWY WEEKEND W TORUNIU

Ostatni weekend czerwca 2016 roku upłynął w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu pod znakiem szkoleń organizowanych w ramach funkcjonowania Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Toruniu.

Kursanci uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, zdobywali uprawnienia wychowawcy wypoczynku oraz animatora czasu wolnego, a także doskonalili swoją wiedzę w zakresie obsługi programu Excel.

Już w piątek 24 czerwca zainaugurowano współorganizowany przez CEiPM w Toruniu trzydniowy cykl szkoleń w ramach których uczestnicy zdobywali uprawnienia umożliwiające im wykonywanie pracy z młodzieżą już podczas tegorocznych wakacji. Kursanci kolejno zdobywali certyfikaty dotyczące właściwego udzielania pierwszej pomocy, animatora czasu wolnego oraz wychowawcy wypoczynku. Najwytrwalsi uczestnicy tych szkoleń mogą pochwalić się zdobyciem w czasie jednego weekendu wiedzy i umiejętności w aż trzech dziedzinach.

Kulminacyjnym momentem szkoleniowego weekendu był odbywający się w sobotę 25 czerwca 2016r. kurs obsługi programu Excel. Przybyli do siedziby CEiPM w Toruniu uczestnicy szkolenia poznali szczegóły wprowadzania i formatowania danych, przeprowadzali konkretne operacje liczbowe w systemie Excel a także zdobyli umiejętność prezentacji konkretnych danych na wykresach. Części teoretycznej kursu towarzyszyły liczne ćwiczenia praktyczne doskonalące zdobytą wiedzę.

Po zakończonych szkoleniach ich uczestnicy wyrażali zadowolenie z przeprowadzenia kursów o takiej tematyce. Wiele osób dopytywało także o możliwość zorganizowania takich szkoleń w przyszłości. Kursanci z zadowoleniem przyjęli wiadomość o tym, iż Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu już planuje przeprowadzenie podobnych szkoleń w najbliższej przyszłości. 

 

SZKOL2 Uczestnicy szkolenia zadają pytania dotyczące funkcjonowania programu Excel.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007