OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W MCK ŚWIECIE ZAKOŃCZONO KURS SPAWANIA

W dniu 5 czerwca 2017 roku młodzi mężczyźni w wieku 18 – 25 lat, pochodzący z powiatu świeckiego zakończyli kurs spawacza metodami MAG i TIG.

Początkowym etapem szkolenia były zajęcia teoretyczne, podczas których uczestnicy nabyli między innymi wiedzę z zakresu: zastosowania elektryczności do spawania łukowego, urządzeń spawalniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, materiałów dodatkowych w spawaniu, oznaczania i wymiarowania spoin, metod przygotowania złączy do spawania a także kwalifikowania spawaczy.

Następnie uczestnicy kursu spawania zdobywali kwalifikacje zawodowe podczas zajęć praktycznych. W trakcie ćwiczeń, w zakładzie pracy na terenie Świecia, młodzież pozyskała umiejętności spawania metodami MAG i TIG. Kurs zawodowy, który trwał 220 godzin realizowany był w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. Zakończył się egzaminem oraz wydaniem Książeczki Spawacza.

Podczas wsparcia oferowanego ze strony kadry Młodzieżowego Centrum Kariery kursanci zdobyli nie tylko kwalifikacje zawodowe, ale również pozyskali wiedzę dotyczącą lokalnego rynku pracy. Szkolenia zawodowe realizowane są w odpowiedzi na potrzeby pracodawców, w związku z tym na zakończenie zorganizowano spotkanie z potencjalnymi pracodawcami w siedzibie MCK.

TIG2 Spawacze z zaangażowaniem wykonują zadania praktyczne. 
TIG4 Spotkanie z potencjalnym pracodawcą w siedzibie MCK.
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007