Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„URBAN” NAD BAŁTYKIEM

W dniach 19-25 czerwca 2016 roku młodzież z bydgoskiego i brodnickiego Hufca Pracy oraz toruńskiego Środowiskowego Hufca Pracy wzięła  udział w międzynarodowej wymianie młodzieży pt. „Urban Music Workshop”  na Łotwie.

Motywem przewodnim wymiany była  muzyka i proces jej tworzenia. Młodzi ludzie z Łotwy, Polski, Słowacji oraz Włoch  bawili się muzyką, uczyła się jak ją miksować i  przerabiać oraz jak skonstruować proste instrumenty muzyczne.

W czasie wymiany młodzież poznawała się wzajemnie oraz dzieliła informacjami na temat swoich kultur. Służyły temu liczne gry i zabawy integracyjne oraz wieczorki kulturowe, w czasie których uczestnicy  prezentowali muzykę i kulturę swoich krajów. W trakcie tych spotkań można było poznać również  podstawowe słownictwie poszczególnych języków. Nie zabrakło także narodowych potraw oraz słodkości z różnych stron Europy.

W kolejnych dniach odbyły się zajęcia z podstaw programu do tworzenia i obróbki muzyki REAPER oraz  nagrania własnych kompozycji  w profesjonalnym studio muzycznym.

W ostatnim etapie wymiany młodzież pracowała w grupach nad własnymi projektami wokalno-muzycznymi, które następnie  zostały scalone w jeden wspólny performance i  zaprezentowane lokalnej społeczności.

Wymiana przebiega w doskonałej i twórczej atmosferze. Młodzi ludzie uczą się wzajemnie od siebie ale mają  również okazję współpracować z ekspertami -  profesjonalnymi  muzykami, raperami oraz  inżynierami dźwięku. Miejsce wymiany – łotewska Jurmala jest położona nad morzem, co dodaje uroku całej wymianie.         Po intensywnej pracy w ciągu dnia ukojenie przynosiły wspólne spacery nad brzegiem morza i  oglądanie zachodów słońca.

WYM3 W studio nagrań
WYM1 Obchody Ligo - Nocy Świętojańskiej
WYM2 Zabawa dźwiękiem
WYM4 Tworzenie instrumentów muzycznych
WYM5 Zajęcia integracyjne
wym7 Wieczorek polski
   

ERASMUS  NOWE

 

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007