Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WEEKEND Z KULTURĄ

W dniach  18 i 19 czerwca w Ośrodku Szkolenia  i Wychowania w Grudziądzu, zorganizowano „Weekend z kulturą”.

W sobotę uczestnicy udali się pod opieką wychowawcy do podgrudziądzkiej Rudy. Tam odbył się po raz czwarty Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski poświęcony pamięci twórcy ludowego Waldemara Styperka. Organizatorka pleneru, pani Danuta Styperek zaprosiła nas na wystawę rzeźb swojego męża. W otoczeniu pięknych lasów spotkanie przebiegało w swoistym klimacie oraz  w wyjątkowej atmosferze. Uczestnicy mogli przyglądać się niezwykle trudnej pracy rzeźbiarzy, którzy z drewnianych kloców wyczarowują ukryte piękno. Festyn uwiecznił występ chóru z Ukrainy. W tegorocznej edycji brali udział rzeźbiarze z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję promować Ośrodek Szkolenia i Wychowania, poprzez akcję kolportażu ulotek.

W niedzielę młodzież wzięła udział w show tanecznym, w Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w Toruniu. Tam odbył się spektakl pt. „Kopciuszek” ,w wykonaniu Studio Tańca Best Crew. Tancerze przedstawili jedną z najpiękniejszych bajek, pokazując w oryginalny sposób sztukę tańca hip – hopowego. Zachęcali ponadto do aktywności sportowej i rozwijania pasji oraz samorealizacji.

Weekend kulturalny w Ośrodku był zdaniem uczestników wspaniałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu przed zbliżającymi się wakacjami. Zaplanowane atrakcje przybliżyły wszystkim pojęcie sztuki oraz ekspresji. Pozwoliły także odreagować stres związany z letnią sesją egzaminacyjną.

 

KULT4 Po udanym spektaklu w otoczeniu artystów .
KULT5 Wspólne zdjęcie przed Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki w Toruniu.
KULT1 Podczas Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego.
KULT2 Figurki przedstawiające anioły i Chrystusa  Frasobliwego - rzeźby Waldemara Styperka.
KULT3 Dokonanie wpisu do pamiątkowej księgi gości.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007