OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W ŚWIECIU TRWA KURS SPAWACZA METODĄ MAG I TIG

Dnia 24 maja 2018 roku rozpoczął się bezpłatny kurs w zawodzie spawacz metodami MAG i TIG  w którym uczestniczą mężczyźni w wieku 18 – 25 lat.

Wsparcie oferowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Świeciu, rozpoczęto od nauki teorii. W trakcie zajęć osoby zdobywają podstawowe wiadomości dotyczące najczęstszych metod spawania oraz  budowy urządzeń spawalniczych. Ponadto poznają zasady BHP pracy w zawodzie spawacza. Kolejnym elementem zdobywania kwalifikacji zawodowych są ćwiczenia praktyczne spawania metodą MAG  i TIG.  Kurs trwa 220 godzin i odbywa się w jednym z zakładów pracy na terenie Świecia. Kurs skończy się egzaminem spawaczy wg. normy PN EN 287-1, a po jego pozytywnym zdaniu mężczyźni otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu, książeczkę spawacza oraz certyfikat spawacza wydany przez Jednostkę Notyfikowaną.

Udział w kursie zawodowym jest dla młodych osób szansą na zdobycie nowych umiejętności. Ponadto na lokalnym rynku zawód spawacz jest zawodem deficytowym, więc udział w szkoleniu to z pewnością szansa na szybkie znalezienie zatrudnienia w zawodzie.

SW1 SW3
SW2  
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007