OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA DO ŁODZI

W dniu 8 czerwca 2017 roku uczestnicy włocławskiego Hufca Pracy wzięli udział w wycieczce do Łodzi, która była dla nich nagrodą za wyróżniającą się postawę w roku szkolnym 2016/2017: wzorową frekwencję, dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w życie hufca oraz udział w konkursach i przedsięwzięciach, a także nienaganną postawę na praktycznej nauce zawodu.

Pierwszym punktem wycieczki była ekscytująca Gra Miejska  „Zbudujmy fabrykę”, która łączyła w sobie zwiedzanie najciekawszych, zabytkowych miejsc Łodzi. Gra rozpoczęła się od spotkania z przybyłą z przeszłości Leonią Poznańską – żona fabrykanta, która wprowadziła uczestników w fabułę i klimat gry. Polegała ona na znalezieniu i dotarciu do poszczególnych punktów, gdzie na trzy wyodrębnione grupy czekały kolejne zadania. Po jego wykonaniu drużyny otrzymywały fragmenty puzzli przedstawiające fabrykę . Po zrealizowanym ostatnim zadaniu i otrzymaniu ostatnich elementów puzzli drużyny stworzyły dawną fabrykę. Terenem gry były okolice Manufaktury, Starego Miasta, pl. Wolności, ul. Piotrkowska. Gra wzbudziła w młodzieży wiele pozytywnych emocji połączonych z elementami zaciętej rywalizacji. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie gmachu TVP  Oddział Łódź, gdzie młodzież miała okazje poznać pracę prezentera telewizyjnego, porównać pracę dziennikarza w stacji lokalnej z pracą w telewizji o zasięgu ogólnopolskim. Ostatnią atrakcją wycieczki był przejazd do Borysewa i zwiedzanie ZOO Safari Borysew, w którym na 26 hektarach przestronnych wybiegów młodzież mogła podziwiać zwierzęta stu egzotycznych gatunków ze wszystkich kontynentów świata.

Wycieczka do Łodzi pozwoliła uczestnikom odpocząć po trudach całego roku szkolnego i stała się okazją do integracji połączonej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego, jak również motywacją do pracy w przyszłym roku szkolnym.

LODZ4 Zakończenie gry w ogrodach Pałacu Izraela Poznańskiego.
LODZ1 Spotkanie z Leonią Poznańską wprowadzającą młodzież w zasady Gry Miejskiej.
LODZ2

Niektóre z zadań dla młodzieży:

Łódzka wykreślanka

LODZ3 oraz „Przedziwny narciarz” w Parku Staromiejskim.
LODZ5 Zwiedzanie Telewizji TVP Łódź.
LODZ7 W Zoo Safari Borysew.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007