OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKI  KONKURS POETYCKI

W dniu 6 czerwca 2017 roku w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku, od lat współpracującej z włocławskim  Hufcem Pracy,  odbył się Wojewódzki Konkurs Poetycki „Wiersz dla mamy”.  

To nietypowe i pierwsze tego typu przedsięwzięcie w strukturach Kujawsko-Pomorskiej OHP,  zgromadziło dziewiętnastu  uczestników ze wszystkich jednostek organizacyjnych Kujawsko- Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP,  którzy najpierw wzięli udział w teście wiedzy  o polskich noblistach, następnie  uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetką Agnieszką Jankowską oraz w recitalu autorskiej  poezji śpiewanej w wykonaniu poetki Elżbiety Ślubowskiej. Spotkanie ze słowem mówionym i śpiewanym,  wprowadziło uczestników w wyjątkowy nastrój i  duchowo przygotowało  do własnych prezentacji swoich tekstów.

Jury powołane przez organizatora konkursu w składzie: poetka   Elżbieta Ślubowska- przewodnicząca, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku pani Elżbieta Zaborowska – członek jury i poetka Agnieszka Jankowska- członek jury, po wysłuchaniu wszystkich wierszy, a  także po zapoznaniu się ze wszystkimi tekstami poetyckimi zgłoszonymi do konkursu podjęło decyzję, że I miejsce zajął  Maciej Laskowski ze Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu za wiersz pt. „Miejsce”,   II miejsce   Daniel Osiński z włocławskiego hufca za wiersz „Matka”, a III - Marika Bodziony z Hufca Pracy w Inowrocławiu.

Natomiast po sprawdzeniu testów wiedzy o polskich noblistach okazało się, że największą wiedzą w tej kwestii wykazała się trójka uczestników: Anna Kowalczyk oraz Julia Grygierzec  - obie z Bydgoszczy, a także Marika Bodziony z Inowrocławia, która okazała się podwójną laureatką konkursowych zmagań.  

Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży wrażliwości poetyckiej i artystycznych pasji, promowanie czytelnictwa poprzez upamiętnienie pamięci pisarza Józefa Konrada Korzeniowskiego z okazji przypadającej w tym roku 160 rocznicy jego urodzin, jak również poszerzenie wiedzy o polskich noblistach. Młodzież miała okazję  spotkać  się z profesjonalnymi twórcami, a przez to uczestniczyć w prawdziwej duchowej uczcie. Spotkanie zakończyło się w bardzo miłej atmosferze, z nadzieją, że tego typu przedsięwzięcie wpisze się na stałe do kalendarza imprez Kujawsko – Pomorskiej WK OHP.

POET4 Nagrodzeni uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Wiersz dla mamy"
POET3 oraz konkursu o polskich noblistach.
POET1 Uczestnicy podczas rozwiązywania testu wiedzy o polskich noblistach.
POET2 Prezentacje zaproszonych gości; poetki Agnieszki Jankowskiej i poetki Elżbiety Ślubowskiej.
POET5 Prezentacja konkursowa.
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007