Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA LATO OHP  W RADZIEJOWIE.

19.07.2016 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Radziejowie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Lato OHP 2016 zorganizowało spotkanie nt. ”Promocji zatrudnienia na wakacje” dla młodzieży, która potrzebowała pomocy w znalezieniu zatrudnienia na okres wakacji.

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z drogami poszukiwania pracy a także zapoznanie ich z wymaganiami rynku pracy. Zadaniem pośrednika pracy było zachęcenie młodzieży do aktywnego i samodzielnego poszukiwania pracy. Wskazano konkretne poczynania aby móc znaleźć pracę. Uczestników spotkania poinformowano o lokalnym rynku pracy i lokalnych pracodawcach. Przedstawiono aktualne oferty pracy jakimi dysponowało Młodzieżowe Centrum Kariery oraz warunki zatrudnienia. Osoby zainteresowane podjęciem pracy wypełniły ankietę poszukującego pracy oraz zostały skierowane do pracodawcy.

W okresie wakacji najczęściej można znaleźć zatrudnienie przy pracach sezonowych, głównie przy zbiorze owoców i warzyw. Młodzież podczas zajęć miała możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w poszukiwaniu pracy.

Jak co roku w okresie wakacyjnym od lipca do końca września w OHP trwa Akcja Lato. W tym czasie młodzież poszukuje dodatkowego zatrudnienia. Młodzi ludzie szukają pracy by zarobić na kieszonkowe, a także zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe oraz aktywnie spędzić czas wolny od szkoły.

ALR 1 Pośrednik pracy z młodzieżą podczas spotkania.

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007