Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKTYWNE LATO Z MCK INOWROCŁAW

Młodzieżowe Centrum Kariery w Inowrocławiu 18 lipca 2016 wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Inowrocław zorganizowało „Kiermasz wakacyjnych ofert pracy”.

W trakcie wydarzenia lokalni pracodawcy spotkali się z młodzieżą poszukującą zatrudnienia na okres wakacji. Uczestnicy zapoznawali  się z aktualnymi ofertami pracy krótkoterminowej a także ze specyfiką różnych branż. Każdy miał możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcą, uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące zatrudnienia oraz aplikowania na wybrane stanowisko.

Pracodawcy udzielali szczegółowych informacji młodym ludziom, a co najważniejsze proponowali zatrudnienie osób w wieku od 16 do 25 roku życia. Wystawcy reprezentowali odmienne branże, dlatego każdy zainteresowany mógł wybrać rodzaj pracy najbardziej dla siebie odpowiedni.

Przy stoisku Młodzieżowego Centrum Kariery do dyspozycji młodzieży biorącej udział w kiermaszu był doradca zawodowy MCK Anna Pawłowska, która udzielała praktycznych wskazówek z zakresu dokumentów aplikacyjnych oraz rozmów z pracodawcą.

Ponadto młode osoby chętnie korzystały z pomocy pośrednik pracy MCK Agnieszki Cichej, zapoznając się z aktualnymi ofertami pracy proponowanymi na okres wakacyjny.

Kiermasz zachęcił młodzież do przedsiębiorczej aktywności w okresie letniej przerwy od nauki. Rozmowy kończono pomyślnie, sporo osób zadeklarowało podjęcie zatrudnienia.

ALI 1 Doradca zawodowy i Pośrednik pracy MCK Inowrocław udzielają wsparcia młodzieży wchodzącej na rynek pracy.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007