Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MISTRZOSTWA ŚWIATA W LEKKIEJ ATLETYCE W BYDGOSZCZY

Dostęp do informacji i ułatwienie decyzji związanych z rozwojem to główne cele, jakie realizowali pracownicy Ochotniczych Hufców Pracy z Bydgoszczy podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce w dniach 20-21 lipca 2016.

Na koronie Stadionu Zawisza Bydgoszcz ofertę dla młodzieży rozpowszechniał doradca zawodowy, pośrednik pracy, specjalista ds. rozwoju zawodowego oraz wychowawca. Na stoisku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży promowano głównie wakacyjne prace krótkoterminowe. Młodzi ludzie dopytywali się o zasady korzystania z pośrednictwa pracy, interesowali się możliwością zatrudnienia w okresie lata i wysokością zarobków. Duże zainteresowanie było także „Atrakcjami na Wakacje”, czyli szkoleniami komercyjnymi i bezpłatnymi realizowanymi w CEiPM Bydgoszcz. Dodatkowe pytania wzbudzały zajęcia „Kompetencje społeczne: pokój czy zadyma” (25-27 lipca) oraz Warsztaty „Budowanie wizerunku” (26-27 lipca).

Wychowawca Hufca Pracy w Bydgoszczy, zachęcała młode osoby do kontynuacji nauki zawodowej za pośrednictwem OHP oraz zapraszała do uczestnictwa w organizowanych przez Hufiec letnich przedsięwzięciach sportowych, tj. turniej siatkówki plażowej czy gry w tenisa stołowego.

Ogólnoświatowe wydarzenie, skupiające młodych sportowców z 165 krajów, stanowiło okazję do promowania portali EURES i ECAM. Przedsięwzięcie umożliwiło wzmocnienie współpracy z innymi instytucjami oraz promocję Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Hufca Pracy. Goście z zagranicy wyrażali uznanie dla działalności w zakresie wszechstronnego wsparcia udzielanego młodzieży.

sp1 Pracownicy OHP Bydgoszcz udzielali informacji o aktualnej ofercie.
sp2 Pośrednictwo pracy na terenie Unii Europejskiej promowano wśród zagranicznych gości.
sp3 Mistrzostwa Świata na Stadionie Zawiszy Bydgoszcz.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007