OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŚWIECIE SZKOLI Z PODSTAW FLORYSTYKI

Dnia 20 lipca 2017 roku w siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu florystyki pod nazwą „Abecadło florysty”, w którym uczestniczyły osoby w wieku od 18 do 25 lat.

Zajęcia rozpoczęto od części teoretycznej, w trakcie której młodzież zdobyła wiedzę związaną z prawidłowym i profesjonalnym ułożeniem bukietów i kompozycji kwiatowych, a także w jaki sposób  wykonywać stroiki. Po przybliżeniu teorii kursantki przystąpiły do zajęć praktycznych, podczas których wykonywały kwiaty z bibuły i przy okazji nauczyły się obsługiwać podstawowe narzędzia niezbędne do wykonywania różnorodnych konfiguracji z kwiatów. Pod okiem wykładowcy młodzież dowiedziała się w jaki sposób odpowiednio dobierać rośliny do tworzonych kompozycji kwiatowych, a także jak przy zastosowaniu bibuły stworzyły profesjonalne ozdoby i stroiki. Zrealizowany kurs pozwolił młodym kobietom na zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu florystyki. Ponadto dzięki przeprowadzonym zajęciom kobiety, które wiązały swoją przyszłość z zawodem florysty miały okazję sprawdzić czy posiadane predyspozycje zawodowe są odpowiednie do wykonywania tej profesji.

Warsztaty były doskonałą okazją do aktywnego spędzania wakacji, a także korzystnie wpłynęły na kreatywność uczestników. Na potwierdzenie zdobytych umiejętności młodzież otrzymała odpowiednie zaświadczenia.

F1 Uczestniczki mogły liczyć na indywidualne podejście wykładowcy.
 


 

  

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007