OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

UCZESTNICY PROJEKTU W BYDGOSZCZY i NAKLE NAD NOTECIĄ PO METAMORFOZIE

Uczestnicy projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle nad Notecią  oraz w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy w minionych dniach ukończyli warsztaty z kreowania wizerunku.

Pierwsze dwa dni szkoleniowe miały formę zajęć teoretycznych z kreatorem wizerunku. Młodzież zdobyła wiedzę z zakresu rodzajów dress codu, stylu i kolorów, które są odpowiednie do określonego typu urody. Każdy z uczestników poznał zasady określania typu urody według pór roku, dobór kolorów dla danej osoby oraz jakich barw unikać.  Ponadto każdemu uczestnikowi stylista określił typ sylwetki, przez co łatwiej można dobrać strój aby korzystniej wyglądać. Odpowiedni strój może zakamuflować nasze mankamenty i wydobyć szczegóły, które podkreślą urodę. W trakcie zajęć wykonywano ćwiczenia przy użyciu kolorystycznej chusty garderobianej. Wśród wielu kolorowych materiałów stylistka dopasowywała barwy i odcienie, które miały za zadanie podkreślić i wydobyć walory uczestników. Omówiono zasady modelowania twarzy fryzurą oraz makijażem. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poznania części składowych dobrego wizerunku oraz jak zachowywać się w sytuacjach biznesowych czy podczas rozmowy z pracodawcą. Ostatnim etapem zajęć warsztatowych była autoprezentacja oraz sposoby dbania o swój wizerunek. Prowadząca udzieliła wiele cennych wskazówek dot. mowy ciała, treści rozmowy oraz jakich zachowań unikać podczas rozmów z pracodawca.

Trzeciego dnia odbyły się indywidualne metamorfozy. Uczestnicy  mieli okazję skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych oraz modelowania i strzyżenia włosów. Ostatnim etapem  spotkania był dobór stroju i wykonanie makijażu.

Zajęcia warsztatowe oraz część metamorfozy połączona z indywidualną  konsultacją ze stylistą zakończyła się sukcesem, a odmieniona młodzież zdobyła nową wiedzę niezbędną w codziennym życiu.

Wszystkie działania odbyły się w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” finansowane przez Unię Europejską na rzecz Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

KWNB 1 Uczestniczka projektu podczas zajęć warsztatowych z chustą garderobianą
KWNB 3 Podczas metamorfozy odbywały się zabiegi pielęgnacyjne  - takie jak masaż twarzy
KWNB 7 Usługa kosmetyczna.
KWNB 8 Usługa fryzjerska.
KWNB 2 Beneficjenci projektu w Bydgoszczy po metamorfozach
KWNB 4  
KWNB 5 Beneficjenci projektu w Nakle  po metamorfozach.
KWNB 6  

 

logo gwarancje

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007