OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WESOŁE WAKACJE W INOWROCŁAWIU

W dniu 14 lipca 2017r. w inowrocławskim Hufcu Pracy zakończyła się trwająca tydzień „Akcja Lato 2017” pod hasłem ”Wesołe Wakacje” skierowana do dzieci ze środowiska lokalnego.  Kadra wychowawcza jak co roku dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić najmłodszym uczestnikom półkolonii moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji. 

Program zawierał wiele ciekawych zajęć kulturalno – oświatowych, sportowych oraz zajęcia i wycieczki na terenie miasta.

Uczestnicy mieli  możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych w Muzeum im. Jana Kasprowicza podczas których poznały historię Inowrocławia oraz  naszego regionu.

Z wielkim zaciekawieniem zwiedzili miejsca niedostępne na co dzień w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu takie jak: garderoby dla aktorów, kulisy, miejsca z których steruje się kotarami oraz oświetleniem. Korzystając z okazji pod okiem przewodnika obejrzeliśmy wystawę Solnictwa znajdującą się w piwnicach budynku. Dzieci zapoznane zostały z codziennym sprzętem i ubiorem górniczym, zobaczyły kącik poświęcony orkiestrze górniczej, piękne i bogato ozdobione żyrandole solne a także obraz św. Barbary – patronki górników.

Maluchy z dużym zaangażowaniem brały udział w warsztatach plastycznych podczas, których przygotowywały skromne niespodzianki dla swoich rodziców i opiekunów. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i chętnie służyli sobie wzajemnie pomocą. Podobnie było podczas zajęć w Bibliotece Miejskiej.

Najmłodsi udali się także na zaplanowany już dużo wcześniej seans filmowy ,,Gru, Dru i Minionki” do miejscowego ,,KINOMAX-u” .

Dla uczestników letniego wypoczynku przygotowano również zajęcia kulinarne. Efekty pracy, duża samodzielność w kuchni zaskoczyły nawet samych wychowawców.

Z myślą o spożytkowaniu nadmiaru energii przez najmłodszych udaliśmy się do bawialni ,,Crazy World’’, gdzie dzieci mogły korzystać z wielu ciekawych atrakcji takich jak: basen z kulkami, zjeżdżalnie, armatka pneumatyczna, trampoliny.

Maluchy bardzo chętnie brały udział w grach i zabawach zespołowych, które sprzyjały integracji. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w tenisa stołowego oraz gra w piłkarzyki.

Dla uczestników zaplanowano także wycieczkę po inowrocławskich Solankach. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieciom największą radość sprawiła zabawa na świeżym powietrzu.

Uczestnicy tak dobrze bawili się podczas półkolonii, że z chęcią przedłużyliby wypoczynek o jeszcze jeden tydzień. Wszyscy zgodnie deklarują swoje uczestnictwo na kolejnym przedsięwzięciu organizowanym przez inowrocławski hufiec.

WWI1 - Pamiatka na koniec pobytu w CRAZY WORLD Pamiątkowe zdjęcie z pobytu w sali zabaw "Crazy World"
WWI 4 - Poznajemy historie naszego regionu Poznajemy historię naszego regionu
WWI 5 - Relaks w miejscowej bawialni Relaks w bawialni – zabawa w kulkach
WWI6 - W bajkowym nastroju W bajkowym nastroju w sali zabaw
WWI - 7. W oczekiwaniu na seans filmowy W oczekiwaniu na seans
WWI9 - Zwiedzanie muzeum Dzieci podczas zwiedzania kopalni
WWI10 -Podczas warsztatow plastycznych Maluchy na warsztatach plastycznych
WW I 11- Zajecia w bibliotece Zajęcia w bibliotece

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007