OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA LATO  W BRODNICY

W dniach 26-30 czerwca  w Hufcu Pracy w Brodnicy odbyła się organizowana corocznie podczas ferii  letnich „Akcja Lato ”, pod hasłem „Przyjemne z pożytecznym ”. Wzięło w niej udział 10 uczestników z OHP i 5 spoza hufca.

Cykl spotkań zaczął się od zapoznania uczestników z planem Akcji oraz pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas letnich wakacji. Młodzież odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie miała możliwość zwiedzania wystaw dot. etapu rozwoju społeczności ludzkich. Następnym etapem było zwiedzanie  Zamku Krzyżackiego w Brodnicy poznanie jego historii. W kolejnych dniach odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym MCK i pośrednikiem pracy PPP.  Nie zabrakło konkursu plastycznego połączonego z testem wiedzy na temat ,,Bezpieczeństwo podczas wakacji’’ oraz gier i zabaw integracyjno – edukacyjnych inspirowane przez uczestników.

Największą atrakcją okazał się wyjazd do Golubia Dobrzynia i Szafarni, gdzie młodzież miała m.in. okazję  zapoznania się od przewodnika  z historią zamku i odkrywanie tajemnic kryjących się w jego  murach. W Szafarni zwiedzili Ośrodek Chopinowski, gdzie młodzież wysłuchała  koncertu na żywo zawierającego utwory Fryderyka Chopina oraz miała możliwość obejrzenia filmu nawiązującego do życiorysu kompozytora.

HUF1 Zajęcia z doradcą zawodowym MCK i pośrednikiem pracy PPP.
HUF2 Zamek Krzyżacki Golub- Dobrzyń
HUF4 Ośrodek Chopinowski w Szafarni
HUF5 Koncert na żywo – utwory Chopina

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007