OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA LATO W INOWROCŁAWIU ZAKOŃCZONA

Dnia 8 lipca 2016 roku dobiegła końca tygodniowa „Akcja Lato” pod nazwą  „Stawiamy na aktywny wypoczynek”.

Przedsięwzięcie było skierowane do 20 uczestników tutejszej jednostki. Kadra wychowawcza dołożyła wszelkich starań, aby młodzież spędziła czas wolny od zajęć szkolnych w atrakcyjny sposób. Podczas planowania wakacyjnych atrakcji uwzględniono zainteresowania inowrocławskich uczestników.

Młodzież wzięła udział w zajęciach z przedsiębiorczości zorganizowanych z pośrednikiem zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery. Uczestnicy poprzez udział w grze zespołowej „Wygraj swoją przyszłość” przenieśli się w świat planowania domowych finansów i oszczędzania. Gra dała możliwość uczestnikom uczenia się podejmowania mądrych decyzji dotyczących zakupów i planowania budżetu. Po zmaganiach w grze edukacyjnej wszyscy uczestnicy „Akcji Lato” udali się na do kina na seans filmowy pt.”Dzień Niepodległości”.

W kolejnym dniu młodzież miała możliwość  wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w inowrocławskich Solankach. Największym zainteresowaniem uczestników cieszył się pobyt w Parku Linowym. Uczestnicy spragnieni ruchu na świeżym powietrzu pokonywali z dużym zapałem napotykane przeszkody: mosty linowe, kołyszące się belki czy zjazdy na tyrolce. Wykwalifikowany instruktor czuwał nad bezpieczeństwem młodzieży. Po udanej wspinaczce młodzi ludzie kontynuowali aktywny  wypoczynek, korzystając z pobliskiej siłowni.

Ostatniego dnia wakacyjnych spotkań  młodzi ludzie wraz z przewodnikiem udali się na inowrocławskie lotnisko, gdzie mieli możliwość poznać działalność  Aeroklubu Kujawskiego. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia był piknik połączony z grillem. Pogoda dopisała młodym uczestnikom przedsięwzięcia. Również ostatniego dnia nie zabrakło dobrego humoru i chęci do udziału w kolejnych spotkaniach integracyjnych w inowrocławskim hufcu.

 

INO_LAT3 Podczas instruktażu w Parku Linowym
INO_LAT1 Zmagania młodych przedsiębiorców
INO_LAT2 Chwila relaksu podczas seansu filmowego

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007