OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA LATO 2017 WE WŁOCŁAWKU ZAKOŃCZONA

Od 3 do 7 lipca we włocławskim Hufcu Pracy odbywała się Akcja Lato 2017 dla dzieci ze środowiska lokalnego oraz dla uczestników OHP. Półkolonie zostały zgłoszone jako wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży do Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Przez cały tydzień trwania akcji włocławski Hufiec Pracy zorganizował dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji, dzięki którym uczestnicy mogli aktywnie i kreatywnie spędzić wolny czas w mieście.  Ferie dla dzieci, które odbywały się pod hasłem „Misja Rekreacja” rozpoczęły się od zajęć edukacyjnych w Bibliotece i na Komendzie Miejskiej Policji. W następnych dniach dzieci uczestniczyły w warsztatach literackich i w zajęciach ekologicznych w Nadleśnictwie Włocławek, gdzie razem z młodzieżą OHP piekli kiełbaski na ognisku i mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat fauny i flory włocławskich lasów. Zajęcia dla uczestników odbywały się także  w Schronisku dla zwierząt i w stadninie koni, w Obserwatorium astronomicznym i w świetlicy Hufca Pracy. Na zakończenie akcji na dzieci czekała nie lada gratka w postaci zabawy w nowoczesnym Centrum Zabaw Rio.

Akcja Lato 2017 dla uczestników OHP odbywała się pod hasłem „Subkultury w pigułce” i również obfitowała w różnego rodzaju zajęcia, dzięki którym młodzież mogła dowiedzieć się wielu interesujących i pożytecznych spraw z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, astronomii i biologii.  Młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych we włocławskim WORD, w Obserwatorium Astronomicznym. w Schronisku dla zwierząt i Nadleśnictwie Włocławek. Szczególnie owocne okazały się zajęcia artystyczne z artystką plastyk Anną Wąsikiewicz, dzięki cennym radom której młodzież stworzyła wiele pięknych obrazów. Podczas akcji nie zabrakło również zajęć rekreacyjno – sportowych. Uczestnicy OHP odwiedzili Park Linowy nad jeziorem Czarnym, Kręgielnie przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim i wzięli udział w turnieju gier planszowych na świeżym powietrzu.

Akcja Lato 2017 zapewniła uczestnikom wspaniałą, niezapomnianą zabawę i rozwinęła ich kulturowe, estetyczne i sportowe horyzonty. Na zakończenie akcji dzieci ze środowiska lokalnego i młodzież OHP otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

ZAK2 Zajęcia ekologiczne
ZAK1 i ognisko w Nadleśnictwie.
ZAK3 Zwiedzanie Stadniny koni
ZAK4 i jazdy konne
ZAK5 Zajęcia rekreacyjne w Centrum Zabaw RIO dla dzieci ze środowiska lokalnego
ZAK6 Warsztaty artystyczne dla uczestników
ZAK7 Uczestnicy Hufca Pracy na kręgielni
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007