Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WE WŁOCŁAWKU AKTYWNIE WYPOCZYWALI

W  dniu 1 lipca 2016 roku  dobiegła  końca  Akcja Lato OHP prowadzona we włocławskim hufcu pracy.

Zgodnie z tegorocznym tematem młodzież stawiała na „aktywny wypoczynek”. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją kondycję podczas zajęć siłowych oraz Crossfit we włocławskim klubie fitness, pod okiem doświadczonego instruktora. Ciekawym punktem programu była wizyta w stadninie koni, gdzie pani instruktor oprowadziła młodzież i opowiedziała o funkcjonowaniu stadniny oraz przekazała kilka ciekawostek dotyczących koni. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z koniem. Mieli okazję poznać podstawy  jazdy konnej a także uczestniczyć w przejażdżce bryczką. Dużą atrakcję stanowiło wyjście do parku linowego. Młodzież została przeszkolona, sprawdzona przez instruktora po czym przemieszczała się po wyznaczonych trasach rozpiętych pomiędzy drzewami.  Stanowiło to nie lada wyzwanie dla uczestników.

Udział w różnego rodzaju zajęciach sportowych i rekreacyjnych miały na celu ukazanie ciekawych i aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Celem akcji było m.in. wzmacnianie poczucia własnej wartości , co udało się za sprawą przełamywania własnych obaw i  lęków.  

To jeszcze nie koniec wakacyjnych atrakcji, ponieważ w pierwszych dniach sierpnia odbędzie się kolejna  akcja tym razem skierowana dla dzieci ze środowiska lokalnego.

WLOC1 Park linowy- przygotowanie do wspinaczki
WLOC2 Gra w piłkę siatkową
WLOC4 Zwiedzanie stadniny konnej
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007