OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

LETNIE ATRAKCJE WE WŁOCŁAWSKIM HUFCU

W dniu 3 lipca   2017 roku we włocławskim Hufcu Pracy rozpoczęła się  Akcja Lato 2017  dla dzieci ze środowiska lokalnego pod hasłem „Misja Rekreacja”, a  także dla uczestników Hufca Pracy we Włocławku tym razem pod hasłem „Subkultury w pigułce”.

Program „Misja Rekreacja” skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat, które chcą aktywnie i kreatywnie spędzić wolny czas w mieście. Podczas tegorocznych wakacji dzieci skorzystają z różnych atrakcji, które zostały przygotowane przez kadrę hufca. Wychowanie przez zabawę jest zjawiskiem zupełnie naturalnym, zachodzącym  u wszystkich młodych ludzi, dlatego ogromne znaczenie ma spędzenie czasu wolnego od nauki w sposób kreatywny i rozwojowy tak, by mile go wspominały. Po zapoznaniu z regulaminem i programem dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych, a potem w zajęciach edukacyjnych na dziedzińcu  Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku  pod nazwą „Bajkowy dziedziniec”. Zabawa na dziedzińcu dała dzieciom niesamowitą radość, dumę i zadowolenie. Celem zajęć była integracja uczestników oraz rozbudzenie  umiejętności poznawczych młodych ludzi. Po części edukacyjnej dzieci  zwiedziły wystawę w Browarze B pt. „Oblicza młodej sztuki” – IV Przegląd Twórczości z Pracowni Edukacji Plastycznej CK „Browar B.” Następnie dzieci ze środowiska udały się  do Komendy Policji Miejskiej, gdzie mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczne wakacje”, obejrzały policyjny radiowóz, przymierzyły kamizelki kuloodporne, a potem poznały wytresowanego psa policyjnego. Kolejne dni zaplanowane są równie ciekawie, poświęcone będą zajęciom m.in. w Nadleśnictwie, w Stadninie koni, Obserwatorium astronomicznym, a także w Schronisku dla zwierząt i w Centrum Zabaw RIO.

Natomiast uczestnicy Hufca Pracy w ramach Akcji „Subkultury w pigułce” wzięli udział w zajęciach sportowych w Parku Linowym nad jeziorem Czarnym oraz w zajęciach edukacyjnych w Obserwatorium astronomicznym, a ponadto wezmą udział kolejnych już warsztatach prowadzonych przez grupę artystów – plastyków zrzeszonych we włocławskim Stowarzyszeniu Artystów „WŁO- ART’, pojadą do Nadleśnictwa, do Schroniska dla zwierząt oraz pierwszy raz młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach we Włocławskim WORD-zie.  

Akcja Lato z OHP 2017 zapewni uczestnikom wspaniałą, niezapomnianą  zabawę podczas tegorocznych wakacji, ponadto pomoże  rozwinąć  horyzonty zarówno kulturowe, estetyczne, myślowe jak i ruchowe młodych ludzi. Programy  „Misja Rekreacja ” i „Subkultury w pigułce” zakończą się  7 lipca br.

WLAT7 Uczestnicy Hufca Pracy w Parku Linowym.
WLAT1 Dzieci ze środowiska na „Bajkowym dziedzińcu”.
WLAT3 Wystawa „Oblicza Młodej Sztuki”.
WLAT6 Wizyta dzieci ze środowiska w Komendzie Policji Miejskiej.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007