OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA – YEI” – METAMORFOZY

W Bydgoszczy i Inowrocławiu odbywa się kolejny etap projektu „Od szkolenia do zatrudnienia YEI” związany z kreowaniem wizerunku uczestników. Składał się on z trzech spotkań i miał na celu realizację następujących zadań: warsztaty wizerunku z usługą stylisty, zakup strojów biznesowych oraz metamorfoza wizerunku. Projekt ten realizowany jest w ramach „Inicjatyw na rzecz zatrudniania ludzi młodych”.

 Pierwszy etap był teoretycznym wprowadzeniem do tematyki profesjonalnego wizerunku osoby aktywnej na rynku pracy. Omówiono zasady dress code obowiązujące w pracy jak i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Usługa stylisty obejmowała: określenie budowy ciała, rozmiaru, dobór odpowiednich krojów i fasonów ubrań. Kolejno dokonano analizy kolorystycznej wyznaczając tym samym barwy i odcienie, które uczestnicy powinni wykorzystywać przygotowując swoje codzienne stylizacje.

 Drugi etap warsztatów to były zakupy odzieżowe w lokalnych sklepach i centrach handlowych. Pod okiem stylistów wszyscy uczestnicy mieli zakupione stroje biznesowe, które mogą wykorzystać idąc na rozmowę kwalifikacyjną lub w przyszłej pracy zawodowej. Mnogość sklepów zapewniła duży wybór dla naszych uczestników.

Ostatnim krokiem w kreowaniu wizerunku było spotkanie z wizażystkami, które odbyło się w pracowni fryzjersko – kosmetycznej w Bydgoszczy. Panie zadbały o elegancki i profesjonalny wygląd młodzieży. Po wykonaniu make-up, manicure oraz fryzur, wykonano zdjęcia wizerunkowe.

Dzięki tym warsztatom uczestnicy wiedzą jak prawidłowo kreować swój wizerunek, mają umiejętności związane z doborem odpowiedniej odzieży oraz jako prezent otrzymali zakupione ubrania. Wszystkie te działania pozwoliły im na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy, przez co łatwiej im będzie zdobywać nowe doświadczenie zawodowe.

metb1  
metb2 metb3
metb4 metb6
metb5 metb7

 

stawiam_logo

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007