Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ORIENTACJA ZAWODOWA OD NAJMŁODSZYCH LAT

7 lipca 2016 roku Punkt Pośrednictwa Pracy w Żninie przeprowadził zajęcia dla uczestników półkolonii organizowanych przez Urząd Miejski na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego.
Pośrednik pracy Monika Majewska-Krzyżanowska przywitała wszystkich poprzez ćwiczenie umożliwiające rozpoznanie zainteresowań poszczególnych osób. Zadanie integrowało grupę i równocześnie wskazywało na różnorodne predyspozycje uczestników spotkania.

W trakcie mini konkursu grupa kolonistów została podzielona na trzy zespoły. Ucząc się podstaw współpracy należało wymienić jak największą liczbę zawodów. Zwycięska drużyna wymieniła ich 42. Trzecioklasiści wskazywali wiele nazw zawodów, w tym na przykład kowal czy hydraulik. Ponadto dzieci uczestniczyły w grze „Zgaduj zgadula”. Rymowanki „Kto to taki” umożliwiły omówienie najpopularniejszych profesji. Drobne upominki przekazane w ramach nagrody sprawiły wszystkim ogromną radość.

Nauka poprzez zabawę pozwoliła w okresie wakacji zastanowić się nad mocnymi stronami i dostrzec atrakcyjność w odmienności. W pozytywnej rywalizacji młodzi mieszkańcy Żnina zapoznali się z różnorodnym światem zawodów.

latoznin Uczestnicy w trakcie gry „Zgaduj zgadula – Kto to taki”

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007