OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PIERWSZY TYDZIEŃ AKCJI LATO ZA NAMI

W mijającym tygodniu w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Akcji Lato 2017.

Dnia 3 lipca 2017 r. odbyły się zajęcia rozpoczynające cykl spotkań pn. „Lekcja Relaksu”. Zajęcia prowadzone przez wolontariuszkę p. Natalię Niemczyk - Mwakatobe. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać m.in. poprzez zabawy integracyjne. Wolontariuszka opowiedziała o biologicznym aspekcie ciała człowieka, prawidłowej postawie oraz jak dbać o siebie. Następnie jednym z zadań było opisanie sytuacji stresujących, opowiedzenie o nich oraz jak sobie z nimi uczestnicy zajęć radzą.  Temat ten został poruszony nie bez powodu. Stres jest nieodłącznym elementem współczesnego życia. Ponadto będzie to punkt wyjścia do kolejnych zajęć na których będzie można zdobyć wiedzę jak się zrelaksować i jak dbać zdrowie. Kolejne zajęcia odbędą się 17 lipca o godz. 12.00 w tutejszym Centrum.

W dniu 6 lipca w ramach Akcji Lato zorganizowano warsztaty na temat ekspertyzy pismoznawczej pn. „Tajemnice pisma”. Ta niekonwencjonalna metoda, coraz częściej stosowana jest podczas rekrutacji pracowników, gdyż dzięki badaniom pisma można poznać wady i zalety kandydata. Młodzież podczas zajęć miała okazję odpowiedzieć sobie na pytanie jakie tajemnice skrywa nasze pismo. Podczas spotkania specjalista ds. rozwoju zawodowego oprócz przekazania treści teoretycznych wykonał z grupą ćwiczenia praktyczne, które miały na celu pokazać cechy różnicujące poszczególne zapiski. Zwrócono szczególną uwagę na wykonywanie własnego podpisu, gdyż porównanie próbki pisma z podpisem jest cennym źródłem informacji o nas. Po analizie własnego pisma młodzież mogła wcielić się w rolę potencjalnego pracodawcy i dokonać analizy temperamentu innego autora.

7 lipca odbyły się zajęcia pn. „ Liczy się personalizacja – Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Pośrednik pracy/ doradca EURES przeprowadziła zajęcia  o tym, jak najlepiej wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na co warto zwrócić uwagę oraz jakich zasad przestrzegać podczas tego typu spotkań.

PIER1 Wolontaiuszka z uczestnikami cyklu spotkań Lekcja Relaksu.
PIER2 Specjalista ds. rozwoju zawodowego podczas zajęć Tajemnice pisma.
PIER3 Pośrednik pracy- doradca EURES podczas zajęć pn. Liczy się personalizacja.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007