OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

"ROZWIJAJ SIĘ" W TORUNIU

W dniach 24-28 lipca 2017 roku w toruńskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży realizowany był program rynku pracy pn. "Rozwijaj się".

Pięciodniowy program skierowany był do młodzieży uczącej się i poszukującej pracy w wieku 15 - 25 lat. Jak się okazało, młodzież w okresie wakacji bardzo chętnie podejmuje działania mające na celu rozwój osobisty. Zajęcia przygotowane przez pracowników CEiPM oraz zaproszonych sportowców i instruktorów cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do akcji włączyli się doświadczeni instruktorzy, w tym m.in. sensei karate AKKT Jarosław Mejer, trenerka zumby Kamila Kowalska. Dzięki uprzejmości i gościnności menagera hali widowiskowo-sportowej ARENA oraz kierownikowi pływalni przy ul. Bażyńskich uczestnicy programu mieli również możliwość spędzić aktywnie czas korzystając z wyżej wymienionych obiektów. Wszystkie zajęcia sportowo-taneczne przeplatane były spotkaniami z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, specjalistą ds. programów oraz wolontariuszkami (EVS) z Hiszpanii i Włoch.

W poniedziałek odbyły się zajęcia integracyjne oraz gry terenowe zorganizowane na terenie Kujawsko-Pomorskiej Komendy OHP w Toruniu. Miały one na celu  zapoznanie się grupy, nawiązanie pierwszych relacji koleżeńskich oraz zmotywowanie uczestników do podjęcia dalszej aktywności. We wtorek młodzież wybrała się na basen, w środę miał miejsce trening karate, w czwartek zwiedzanie hali widowiskowo-sportowej, koniec tygodnia został uwieńczony zajęciami z zumby.

Głównym celem programu było wzbudzenie w młodych ludziach chęci do podejmowania  ogólnorozwojowych aktywności, pokazanie, że sport to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu m.in. w wakacje. Całość programu „Rozwijaj się” zakończyła się w piątek tj. 28 lipca 2017 roku ale w związku z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, CEiPM przewiduje jego kolejne edycje.

Sponsorami programu byli: Piekarnia-Cukiernia B. K. Rumińscy, OSM w Łowiczu Zakład Mleczarski w Toruniu, którzy zapewnili catering oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, PKO Bank Polski – sponsorzy upominków dla uczestników.

ROZ8 Uczestnicy programu z pamiątkowymi certyfikatami.
ROZ1 Młodzież podczas gry terenowej.
ROZ2 Uczestnicy programu w trakcie zajęć na basenie.
ROZ3 Trening karate.
ROZ4 Zwiedzanie hali widowiskowo-sportowej.
ROZ5 Młodzież w trakcie zajęć z doradcami.
ROZ6 Młodzież w trakcie zajęć z zumby.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007