OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WAKACYJNA FRAJDA W TORUNIU

Pierwszy tydzień lipca to dla uczestników ŚHP w Toruniu, tydzień atrakcji w wakacyjnych klimatach.

W ramach programu Akcja Lato 2017, mogą oni korzystać z szeregu rozrywek jakie zostały przygotowane w celu aktywnego spędzania czasu wolnego. Młodzież nawet w mieście nie musi być skaza na nudę w czterech ścianach. O tym doskonale przekonali się uczestnicy, którzy od poniedziałku odwiedzają hufiec.

Poniedziałek był dniem integracji i gier edukacyjnych oraz grupowych. Młodzież poznała grę karcianą „Uno” oraz „Dobble”. Oprócz poprawiania umiejętności matematycznych zmierzyli się z grą zręcznościową „Jenga”.

We wtorek młodzież nauczyła się gry w mini golfa i na dwunastu stanowiskach jakie oferuje Piernikowe Miasteczko, poznawała tajniki i sztuczki wykwintnych golfistów. Odkryte zostały przy okazji nowe talenty! Po rozgrywkach sportowych, uczestnicy odwiedzili Dom Kłódek – Escape room. Zostali na godzinę zamknięci w dwóch pokojach „PRL” oraz „Garażu Żużlowca” skąd mieli uciec za pomocą rozwiązywania zagadek, które prowadziły do odnalezienia klucza.

Trzeciego dnia odbył się turniej gry w kręgle. Młodzież rywalizowała w dwóch zespołach, zbierając punkty dla swoich drużyn. Po aktywnym czasie spędzonym na kręgielni, uczestnicy zwiedzili Ruiny Zamku Krzyżackiego. Przewodnik przeniósł wszystkich w czasy średniowieczne i swoimi opowieściami przybliżył historię Torunia. Młodzież mogła spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, obejrzeć podziemie Zamku oraz zapoznać się z wystawą machin oblężniczych. Przed nami jeszcze dwa dni frajdy, w których czeka również wiele atrakcji. Wakacje z 2-4 ŚHP trwają.

FRA3 Uciekinierzy z Domu Kłódek.
FRA1 Rozgrywki na kręgielni Copernicus.
FRA2 Nauka gry w mini golfa.
FRA4 Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego z atrakcjami - strzelanie z łuku.
   

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007