OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WAKACYJNE ZAJĘCIA Z MŁODZIEŻOWYM CENTRUM KARIERY

W dniu 11 lipca 2017 roku. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Radziejowie odbyło się spotkanie tematyczne w ramach Ogólnopolskiej Akcji Lato OHP 2017 pt. „Wakacje-praca i Ja”.

Podczas wakacji młodzież szuka pracy sezonowej by móc zarobić na swoje potrzeby, a także zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe oraz aktywnie spędzić czas wolny od szkoły. Spotkanie informacyjne skierowane było do młodzieży, która potrzebowała pomocy w znalezieniu zatrudnienia. Podczas spotkania pośrednik pracy przedstawiła aktualne oferty pracy, zakres obowiązków, wysokość proponowanego wynagrodzenia, natomiast doradca zawodowy pomógł młodzieży stworzyć CV, które będzie doskonałą wizytówką kandydata przed pracodawcą. Zachęcano, również do korzystania z usług Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie, które podczas Akcji Lato OHP przygotowało szereg przedsięwzięć dla młodzieży w czasie wakacji m.in. warsztaty tematyczne oraz konkurs fotograficzny.

Natomiast 12 lipca br. pracownice MCK w Radziejowie zostały zaproszone do Wiejskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Bytoniu w celu przeprowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Tematem spotkania było zapoznanie się z zawodami. Poprzez gry i zabawy uczestnicy spotkania poznawali bliżej zawody, czym się zajmuje dany zawód oraz narzędzia i środowisko pracy wybranych zawodów. Liczna grupa dzieci i młodzieży chętnie brała udział w zadaniach przygotowanych przez kadrę Młodzieżowego Centrum Kariery. Aktywność wszystkich uczestników zajęć została nagrodzona drobnymi upominkami.

RADZ4 Doradca zawodowy i uczestnicy spotkania.
RADZ2 Pośrednik pracy przedstawia aktualne oferty pracy.
RADZ5 Gry i zabawy zawodoznawcze.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007