OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

CEiPM W TORUNIU PROMUJE WOLONTARIAT ZAGRANICZNY

W dniu 28 lipca 2017 roku w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu odbyło się spotkanie organizacyjne związane z realizacją kolejnej edycji wolontariatu zagranicznego „EVS - Each Volunteer Shares the Experience”.

W spotkaniu udział wzięły wolontariuszki programu EVS: Marta Pilia, z Włoch,  Elena Cos Orobitg z Hiszpanii, pracownicy CEiPM oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu. W trakcie spotkania omówione zostały szczegółowe plany dotyczące realizacji zadań wolontarystycznych przez obydwie uczestniczki. Ponadto, miało ono na celu zapoznanie wolontariuszek z pracownikami CEiPM, hufca oraz Wojewódzkiej Komendy, a także przybliżenie  im zadań, jakie realizują Ochotnicze Hufce Pracy.

CEiPM w Toruniu gości zagranicznych wolontariuszy po raz ósmy. W ramach zajęć przewidzianych w harmonogramie organizowane będą m.in. darmowe warsztaty języka włoskiego, zajęcia językowe prowadzone w szkołach oraz dla młodzieży ŚHP w Toruniu. Ponadto wolontariuszki przeprowadzać będą zajęcia tematyczne – warsztaty kulinarne, zajęcia fitness, zajęcia ze skautingu oraz warsztaty dotyczące kultury i tradycji Hiszpanii i Włoch. Wolontariuszka z Hiszpanii kończy swój pobyt w Toruniu na początku sierpnia, natomiast z oferty zajęć prowadzonych przez Martę Pilia będzie można korzystać do początku stycznia 2018 r.

z1 wol Pracownicy CEiPM oraz 2-4 ŚHP w Toruniu w trakcie spotkania z wolontariuszkami.
z2 wol Wolontariuszka z Hiszpanii wykonująca swój autorski utwór.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007