OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

POLSKO-LITEWSKA WYMIANA MŁODZIEŻY W TORUNIU

W dniach od 2 do 9  lipca 2017 roku Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP koordynowała projektem „Wolontariat- morze możliwości” w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

W projekcie „Wolontariat – morze możliwości” wzięło udział 20 uczestników, w tym uczestnicy OHP z Hufca Pracy we Włocławku, w Inowrocławiu oraz młodzież ze szkoły litewskiej Kretingos technologijos ir verslo mokykla w Kretyndze.

Głównymi tematami projektu był wolontariat oraz ekologia.

Podczas spotkań oraz warsztatów młodzież poznała możliwości jakie daje praca wolontariusza: komu wolontariusz może pomagać, w jaki sposób oraz dlaczego warto zaangażować się w takie działania. Podczas tygodniowego pobytu w Toruniu uczestnicy spotkali się z przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej, Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „Flandria”, odwiedzili Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu, spędzili czas z dziećmi z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz z podopiecznymi „Oratorium” Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi Opuszczonymi. Podczas wieczoru litewskiego młodzież spotkała się z Klubem Seniora „Podgórski Walczyk”, któremu zaprezentowała tradycję, kulturę oraz opowiedziała o Litwie.  

Drugim z tematów była ekologia oraz ochrona środowiska. Młodzież podczas warsztatów w Szkole Leśnej na Barbarce poznała zasady recyklingu natomiast w Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku dowiedziała  się w jaki sposób można pomóc przyrodzie i jakimi działaniami przyczynić się do jej ochrony. 

Projekt został sfinansowany ze środków  Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

POL 7

Grupa polsko-litewska w Toruniu pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika
POL 1 Wizyta grupy polsko-litewskiej w Inowrocławiu
POL 2 Wizyta grupy polsko-litewskiej we Włocławku
POL 3 Warsztaty wypieku toruńskiego piernika w Muzeum Toruńskiego Piernika
POL 4 Marsze na Orientację na Barbarce
POL 5 Grupa litewska prezentuje informacje na temat swojego kraju
POL 6 Efekt pracy w grupach nad autorskimi projektami wolontariackimi

 

 logoPL-LT_prawa

Projekt został sfinansowany ze środków  Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007