Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ŻUŻLOWA PASJA

14 lipca 2016 bydgoskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy zorganizowało spotkanie edukacyjne na Stadionie Polonii z młodym zawodnikiem klubu Mateuszem Jagłą.

W zajęciach uczestniczyli półkoloniści Stowarzyszenia „Podaj Rękę”, zainteresowani dyscypliną sportową utożsamianą z naszym regionem. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z zaciekawieniem wysłuchali informacji, w jaki sposób Mateusz Jagła rozpoczął swoją przygodę z czarnym sportem. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja motocykla i nauka podstaw zasad działania. Próbkę umiejętności podziwiano w trakcie przejażdżki po parku maszyn.

Rozmowa stworzyła możliwość poznania zasad kreowania własnej pasji. Zawodnik mówił o  własnym zaangażowaniu, systematyczności w dążeniu do celu, ilości pracy wkładanej w fazy przygotowawcze i starty. Półkoloniści dowiedzieli się jak funkcjonuje zespół, na czym polega współpraca z trenerem i starszymi zawodnikami. Mateusz Jagła opowiadał również o czynnikach ułatwiających karierę sportową oraz lepsze rezultaty.

W trakcie spotkania Pani Izabela Pochowska z ŻKS przedstawiła informację o najbliższych wydarzeniach na Stadionie Polonii i zasadach udziału w imprezach młodszych mieszkańców Bydgoszczy. Spotkanie zachęciło uczestników do rozwoju własnych pasji i zainteresowań.

pol1 Spotkanie z Mateuszem Jagłą i Izabelą Pochowską z ŻKS Polonia zainicjowało bydgoskie CEiPM.
pol2 Prezentacja motocykla żużlowego.
pol3 W warsztacie mówiono o zawodzie mechanika, ilości narzędzi oraz konieczności utrzymania porządku.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007