OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

AKCJA „LATO z OHP” WE WŁOCŁAWKU

Włocławskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP od 31 lipca do 4 sierpnia br. było organizatorem dwóch programów pt. „My i Europa” oraz „Wakacje z zawodami”. Uczestnikami była młodzież, biorąca w tym czasie udział w zajęciach wakacyjnych w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” w Dobrzyniu nad Wisła oraz w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie. 

Specjalista do spraw rozwoju zawodowego przeprowadziła ćwiczenia z relacji interpersonalnej. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób dobór słów, jak również kontakt wzrokowy, gesty i mimika wpływają na przekazywanie informacji. Uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym z nagrodami, w którym za pomocą rysunków zaprezentowali w jaki sposób spędzają wakacje. Pani Martyna Kuligowska Koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Toruń w formie gier, zabaw, krzyżówek i łamigłówek wprowadziła młodzież w tematykę Unii Europejskiej. Uczestnicy poznali historię Zjednoczonej Europy, symbole i państwa członkowskie, które wchodzą w skład Unii Europejskiej oraz instytucje zapewniające jej funkcjonowanie. Ponadto specjalista ds. rozwoju zawodowego z Ośrodka Szkolenia Zawodowego przeprowadził zajęcia o tematyce fotograficznej. Młodzież zgłębiła tajniki sztuki fotograficznej. Doradca zawodowy z MCIZ we Włocławku oraz pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Lipnie w formie gier zabaw i kalamburów wprowadziły uczestników w świat zawodów. Pani Ewa Leśniewska treserka zwierząt prowadząca szkołę „Super Pies” opowiedział o zwierzęcym świecie. Uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących zwierząt, a w szczególności kotów, również tych dzikich, psów oraz jadowitych pająków, które można było zobaczyć na własne oczy.

Na koniec programów wszyscy biorący udział w zajęciach otrzymali  pamiątkowe upominki pozyskane od sponsorów.

Zaproponowana przez  CEiPM we Włocławku taka forma spędzania wolnego czasu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

MY3 Zajęcia ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego.
MY1 Prezentacja pająka przez Panią Ewę.
MY2 Lekcja o Unii Europejskiej.
MY4 Zajęcia fotograficzne.
MY5 Uczestnicy podczas poznawania zawodów.
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007