Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

MŁODZIEŻ Z KUJAWSKO-POMORSKIEJ WK OHP NA SPOTKANIU Z OJCEM ŚWIĘTYM

W dniach 29-31 lipca uczestnicy bydgoskiego i włocławskiego hufca pracy wzięli udział w spotkaniu z Ojcem Świętym w ramach Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Aby jak najpełniej wykorzystać czas spotkania z ojcem Świętym już 29 lipca po przybyciu do miasteczka namiotowego OHP w Niepołomicach zorganizowano spotkanie z duszpasterzami. Wieczorem po Apelu Jasnogórskim młodzież mogła przystąpić do spowiedzi i porozmawiać z księżmi o tym co ich trapi. Niektórzy z uczestników przyznawali, że na co dzień nie ma czasu na zadumę i modlitwę, nie zawsze też mogą uczestniczyć we Mszy Świętej a tutaj jest wspaniała okazja, żeby zatrzymać się i chwilę pomyśleć o tym, co w życiu naprawdę ważne.

30 lipca młodzież w Niepołomicach wspólnie modliła się, śpiewała oraz brała udział w Nabożeństwie.  Duszpasterze uwrażliwiali młodzież na potrzeby innych ludzi opowiadając o swojej posłudze kapłańskiej odbywającej się w bardzo trudnych miejscach, takich jak szpitale czy ośrodki dla osób uzależnionych.

Po obiedzie młodzież ruszyła 8 kilometrową trasą do Brzegu na spotkanie z Ojcem Świętym. Mimo  upału i długiej drogi szli dzielnie śpiewając religijne pieśni.

Nocne czuwanie i pierwsze spotkanie z Ojcem Świętym to czas zadumy i wzruszenia dla uczestników OHP. Na znak jedności wszyscy zapalili świece i oddali się modlitwie. Były koncerty i świadectwa wiary osób z różnych stron świata. Nasza młodzież zachwycała się różnorodnością kultur a także podziwiała osoby niepełnosprawne za ich siłę i determinację żeby uczestniczyć w ŚDM.

Mimo trudnej nocy pod gołym niebem od rana nasza młodzież wzięła udział w modlitwach i tańcach radości na cześć Ojca Świętego. Około godziny 9 spełniło się marzenie wielu osób, aby z bliska zobaczyć i pomachać do Papieża, oraz usłyszeć jego słowa. Następnie już w nastroju zadumy wszyscy przystąpili do Mszy Świętej.

Po błogosławieństwie mimo ogromnego zmęczenia, ale z radością w sercach wszyscy udali się do miasteczka namiotowego w Niepołomicach.

Młodzież przyznała, że było to niesamowite przeżycie, takie które zostaje z człowiekiem na całe życie i gdyby tylko mogli na pewno wzięliby udział w kolejnych ŚDM, które odbędą się za 3 lata w Panamie.

SDM 1 Uczestnicy OHP z Z-cą Komendanta Wojewódzkiego OHP Michałem Krzemkowskim i opiekunem grupy Justyną Słowik w Brzegach.
SDM 2 Radosne przywitanie Ojca Świętego
SDM 3 Taniec radości w wykonaniu Weroniki i Darii z włocławskiego Hufca Pracy.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007