Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KURS „ABECADŁO  FLORYSTY”  W ŚWIECIU

W siedzibie Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu dnia 18 sierpnia 2016 roku odbyły się jednodniowe zajęcia z dziedziny florystki pod nazwą „Abecadło florysty”, w których uczestniczyły osoby w wieku od 18 do 25 lat.

Szkolenie miało na celu zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu florystyki. W trakcie bezpłatnych zajęć młodzież pozyskała wiadomości dotyczące ułożenia bukietów i kompozycji kwiatowych, a także zastosowania liści w bukietach i wieńcach. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję zgłębić sztukę profesjonalnego ułożenia bukietów okolicznościowych oraz poznali ich najważniejsze cechy. Po zakończeniu części teoretycznej kursanci chętnie przystąpili do zajęć praktycznych, podczas których nauczyli się obsługiwać podstawowe narzędzia niezbędne do wykonywania różnorodnych konfiguracji z kwiatów. Pod okiem wykładowcy osoby młode nauczyły się w jaki sposób odpowiednio dobierać rośliny do tworzonych kompozycji kwiatowych, a także jak przy zastosowaniu gazety stworzyć profesjonalne ozdoby. 

Dzięki przeprowadzonym zajęciom młodzież, która swoją przyszłość wiązała z zawodem florysty miała okazję sprawdzić czy posiadane predyspozycje zawodowe są odpowiednie do wykonywania tej profesji. Przeprowadzone warsztaty były doskonałą okazją do aktywnego spędzania ostatnich dni wakacji, a także korzystnie wpłynęły na kreatywność uczestników. Na potwierdzenie zdobytych umiejętności młodzież otrzymała odpowiednie zaświadczenia.

FLOR1 Wykładowca podczas przybliżania zagadnień teoretycznych.
FLOR2 Uczestnicy w trakcie wykonywania ozdób.

 

 

                                                                                      

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007