OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KUJAWSKO-POMORSKA POMAGA PO NAWAŁNICY

Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP w Toruniu włączyła się do akcji pomocy osobom poszkodowanym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.

Ponad 2 tysiące uszkodzonych budynków mieszkalnych, 5 tysięcy interwencji strażaków, 4 miliony metrów sześciennych powalonych drzew – to tragiczny bilans nawałnicy w województwie kujawsko-pomorskim.

Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz nawiązała współpracę z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tucholi (regionie, który najbardziej ucierpiał z podczas nawałnic) i zadeklarowała chęć pomocy.

Do Wojewódzkiego Komendanta OHP w Toruniu zwróciły się władze gminy Tuchola z prośbą o udostępnienie sprzętu do usunięcia skutków nawałnicy. Wojewódzki Komendant Małgorzata Taranowicz przekazała informacje do OZS we Włocławku, który ustala szczegóły organizacyjne akcji.

Powiat Tucholski powołał Komitet Społeczny „Solidarni z Poszkodowanymi”, który prowadzi akcje zbiórki dla poszkodowanych (apel o pomoc). WK OHP poprzez swoje jednostki organizacyjne oraz instytucje współpracujące włącza się w to działanie.  Wszystkie darowizny rzeczowe można dostarczać do jednostek Kujawsko-Pomorskiej WK OHP w Toruniu, Bydgoszczy, Brodnicy, Inowrocławiu, Włocławku, Grudziądzu, Świeciu, Nakle, Radziejowie, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Rypinie, Wąbrzeźnie, Lipnie, Nowem nad Wisłą oraz Żninie. Dokładne adresy jednostek: http://www.kujawsko-pomorska.ohp.pl/549-460b9058081bc.htm

Powiat Tucholski zgłosił również zapotrzebowanie na piły, paliwo, wodę, materiały budowlane. Informacje te zostały przekazane do Komendy Głównej OHP.

Poszkodowani i ich rodziny mogą także skorzystać nieodpłatnie z miejsc zakwaterowania i wyżywienia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu.

Pomoc dla poszkodowanych (00000003)

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007