OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WIZYTA PRZEDSTAWICIELA MRPiPS W KUJAWSKO-POMORSKIM SPRAWIE POMOCY POSZKODOWANYM W NAWAŁNICACH

Pani Justyna Pawlak Zastępca  Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRPiPS gościła od 21 do 23 sierpnia w województwie kujawsko-pomorskim oraz WK OHP w Toruniu.  

Pani Justyna Pawlak wspólnie z przedstawicielem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza wizytowała gminy, które najbardziej ucierpiały z powodu nawałnic w dniach 11-12 sierpnia.

Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz przedstawiła jak WK OHP włączyła się do akcji pomocy osobom poszkodowanym. Nawiązała współpracę z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Toruńskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tucholi (regionie, który najbardziej ucierpiał z podczas nawałnic).

Do Wojewódzkiego Komendanta OHP w Toruniu Małgorzaty Taranowicz zwróciły się władze m.in gminy Tuchola  i powiatu tucholskiego z prośbą o udostępnienie sprzętu do usunięcia skutków nawałnicy oraz paliwo, wodę, materiały budowlane i inne rzeczowe formy wsparcia. Po rozpropagowaniu apelu Komitetu Społecznego „Solidarni z Poszkodowanymi” powołanego przez powiat tucholski instytucje współpracujące z OHP włączyły się w pomoc finansową – wpłacają środki  na konto Komitetu, a w  jednostkach organizacyjnych trwają zbiórki darów. Deklarujemy również możliwość skorzystania z bazy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu. Trwa również zbiórka pieniędzy wśród pracowników WK OHP i jej podległych jednostek.

Wojewódzki Komendant zapoznała Panią Dyrektor MRPiPS ze strukturą i działalnością Ochotniczych Hufców Pracy oraz bazą Wojewódzkiej Komendy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu. 

Ponad 2 tysiące uszkodzonych budynków mieszkalnych, 5 tysięcy interwencji strażaków, 4 miliony metrów sześciennych powalonych drzew – to tragiczny bilans nawałnicy w województwie kujawsko-pomorskim.

21082225_1440405869362103_1782665310_o Pani Justyna Pawlak Zastępca  Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MRPiPS (druga z prawej) z Małgorzatą Taranowicz Wojewódzkim Komendantem WK OHP oraz pracownikami Biura Komendy.  
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007